تست گرم خط ۷ مترو تهران با حضور مدیر عامل گروه تخصصی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)و شهردار تهران انجام شد.

به گزارش سپاه نیوز ؛ مراسم تست گرم خط ۷ مترو تهران امروز چهارشنبه با حضور مدیر عامل گروه تخصصی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء(ص) ،شهردار تهران و همچنین جمعی از اصحاب رسانه های خبری  در محل ایستگاه مترو کمیل برگزار شد.

 

کریم باشنا، مدیر عامل گروه تخصصی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در حاشیه این مراسم طی سخنانی در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از تلاش های شبانه روزی کلیه عوامل دست اندر کاران در ساخت خط هفت مترو تهران عنوان کرد: با توجه به نام گذاری سال ۹۵ توسط فرماندهی معظم کل قوا، که این سال را اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری کردند، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) بعنوان نهاد پیش رو در عرصه سازندگی کشور به معنای واقعی کلمه شعار سال را با همت جهادی کلیه نیروهای خود به عمل تبدیل کرد.

وی در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه قرارگاه مجددا بعد از جنگ وارد عرصه سازندگی شده است، افزود: قرارگاه بعد از جنگ نیز در عرصه جهادی سازندگی پا نهاد و در حال حاضر بسیاری از راه ها ، پل ها ، صد ها، نیروگاه ها و سایر سازندگی را در حوزه های مختلف داشته است و امروز شاهد این هستیم که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) وارد پروژه خط ۷ مترو تهران شده است و ان شا الله برخی از ایستگاه های اصلی این خط تا ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

مدیر عامل گروه تخصصی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در خصوص در صد پیشرفت این پروژه نیز اظهارداشت: در پایان سال ۹۴ پیشرفت پروژه ۲۸درصد بوده است ولی امروز و در روزهای پایانی سال ۹۵ درصد پیشرفت خط ۷ مترو تهران به همت نیروهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به ۹۳ درصد رسیده است.

 

باشنا ادامه داد: در حال حاضر نیز این خط مترو قابل استفاده است و لی در برخی از ایستگاه ها مجهز به پله برقی نشده است و منتظریم تا هر چه زودتر این تجهیزات در محل های خود نصب و آماده بهره برداری شود و ان شاءالله این خط تا ماه های آینده مورد استفاده مردم عزیزمان قرار می گیرد.

 

وی درباره ویژگی های منحصر به فرد این خط مترو نیز بیان کرد: عمق این خط مترو حداکثر ۵۶ متر است و این خط در مقایسه با سایر خطوط مترو تهران از طول بیشتری برخوردار است، اینخط همچنین در مقایسه با سایر خطوط مترو تهران در هنگام احداث به دلیل نوع خاک و وجود حفره های متعدد در این مسیر با مشکلات فراوانی مواجه بودیم و متخصصان ما در قرارگاه با اتکا به توان و تخصص خود این مسیر را حفاری کردند.

 

گفتنی است خط هفت از منتهی الیه شرق در استادیوم تختی شروع می شود و از مناطق مرکزی و محروم شهر تهران عبور می کند و در ادامه به اتوبان آهنگ، میدان قیام، خیابان مولوی و اتوبان نواب نیز می رسد. همچنین از اتوبان نواب نیز این خط به سمت شمال تا پل گیشا، بوستان گفت و گو، برج میلاد و میدان صنعت امتداد می یابد.

 

انتهای خبر