همزمان با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و در گرامیداشت این هفته ،مراسم گرامیداشتی به همین مناسبت در لشکر ۳ حمزه(ع)برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء؛ همزمان با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و در گرامیداشت این هفته ،مراسم گرامیداشتی به همین مناسبت در لشکر ۳ حمزه(ع)برگزار شد.

در این مراسم که با حضورپایوران و سربازان این لشکر در مسجد المهدی این لشکر برگزار شد آقای فتح الهی از اساتید دانشگاه با تجلیل از مقام والای  استاد شهید مرتضی مطهری ، افزود: استاد شهیدمرتضی مطهری (ره) یکی از بارزترین، موفق‌ترین و پیشروترین متفکران اسلامی در عصر جدید است که در گستردگی فکر، درک زمان، شناخت مسائل فکری، توجه به واقعیات و آشنایی با مبانی دینی سرآمد هم عصران خویش بود. او توانست عمر پر برکت خود را در راه شناخت عمیق اسلام و شناساندن این مکتب حیات‌بخش از زوایای مختلف به شیفتگان علوم و معارف اسلامی و مبارزه سرسختانه با کجروی‌ها و انحرافات صرف نماید. بدین جهت حق عظیمی بر مسلمانان بویژه نسل انقلاب دارد و به حقیقت، الگویی وارسته و موفق برای نسل جستجوگر عصر ماست.

وی گفت: بدون شک استاد مطهری (ره) جایگاه ویژه‌ای در تاریخ معاصر ایران دارد، از آن جهت که با اشراف خاصی که بر شریعت اسلامی و اصول حاکم بر آن داشت، توانست ایمان دینی را به گونه‌ای ارائه کند که از هر جهت پاسخگوی معضلات بشر عصر کنونی باشد. گرچه جامعیت شخصیت استاد مطهری (ره) فراتر از آن است که بتوان او را به راحتی شناخت و شناساندن او نیز آسان نخواهد بود، ولی چه باید کرد که دم فرو بستن و لب تشنه از کنار اقیانوس شخصیت او گذشتن نیز کاری خردمندانه نیست، چرا که روزگار ما به شناخت اسوه‌های چون شهیدمطهری(ره) به شدت نیازمند است.

در ادامه این مراسم از ۱۰نفر از مربیان برتر عقیدتی سیاسی لشکر با اهدا لوح و جایزه تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/