🔸سومین جلسه كارگروه تخصصی معماري و شهرسازي سازمان بسيج مهندسين عمران و معماري استان آذربایجان غربی با حضور مهندس پناهی مسئول سازمان و به ریاست دکتر سلیمانی، سه شنبه مورخه ۹۶/۰۷/۱۱ در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد. 🔹در این جلسه، مهندس پناهی مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری طی سخنانی، با اشاره به […]

🔸سومین جلسه كارگروه تخصصی معماري و شهرسازي سازمان بسيج مهندسين عمران و معماري استان آذربایجان غربی با حضور مهندس پناهی مسئول سازمان و به ریاست دکتر سلیمانی، سه شنبه مورخه ۹۶/۰۷/۱۱ در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد.

🔹در این جلسه، مهندس پناهی مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری طی سخنانی، با اشاره به اهمیتِ کارگروه تخصصی معماری و شهرسازی، اعلام کردند جهت پیشرفت و عملی شدن پروژه های پیشنهادی، جلسات تخصص محور با حضور اساتید حوزه معماری ، در این کارگروه بیشتر از پیش برگزار شود و مصوبات این کارگروه تدوین گردد.

درخصوص پروژه پیشنهادی مستند تصویری ارومیه، اعلام کردند هرچه سریعتر به تهیه پوسترِ معرفی و سناریوی این پروژه اقدام شود تا با تدوین سناریوی‌پروژه، مشخص گردد تمرکز این مستند و بازخوردش چه خواهد بود!

تا در گام بعدی بتوان با در دست داشتن مستندات، با مسئولین و … جهت همکاری در طرح، نشست هایی را برگزار کرد.

 

🔹 همچنین مهندس پناهی به کمرنگ‌شدن و نبودِ معماری اسلامی در ساخت و سازهای امروزه علی الخصوص معماری آپارتمان ها اشاره کردند که برای آگاه سازی مردم و جلوگیری از اشتباهات و فرهنگ‌غربی رایج در طراحی ها، هرچه سریعتر لازم است اقداماتی صورت پذیرد، زیرا که گاهاً انتخاب طراحی غربی و بدور از تناسب فرهنگی، ناشی از عدم آگاهی و نبود انتخاب های دیگر است.

ایشان در دیگر اقدامات سازمان، به طرح آگاه سازی مردم از طریق مساجد در خصوص روند خدمات مهندسی در ساخت و سازها، اشاره کردند، که این طرح با همکاری شهرداری و نظام مهندسی از طریق سلسله جلسات در مساجد برگزار خواهد شد.

 

🔸در این جلسه دکتر سلیمانی رییس کارگروه بهترین راه حل ارتباطی بین جامعه تخصصی معماری و شهروندان، در گام اول، از طریق محصول چندرسانه ای (گفتاری-تصویری) دانسته.  که با گستره دیدی بی طرف و بدور از هرگونه تعصب با استناد به منابع، مدارک و اسناد معتبر شامل هویت و معماری اسلامی شهر ارومیه خواهد بود،

در پروسه تهیه این مستندِ تصویریِ پیشینه معماری ارومیه، نیاز است از آرشیو کلیه مدارک معتبر، حضورِ مدیران پروژه های شهری، اساتید بنام حوزه معماری و دانشجویان مستعد و گروه فیلم برداری جهت تحلیل های مستند تصویری مدد گرفت.

در ادامه دکتر سلیمانی هدف از این مستند را، بررسی و تحلیل چگونگی و مراحل تصویب و اجرای پروژه های شهری و آگاهی و دیدِ شفاف و واضح از پروژه ها، به افکار عمومی، مسئولین و مراجع قانونی و ذیربط، اعلام کردند.

🔻در پایان مقرر گردید تا جلسه آینده؛

– هسته اصلی کارگروه سریعاً مشخص شود.

– مصوبات کارگروه به صورت مستند درج گردد.

– سناریو و پروپوزال پروژه مستند تصویری ارومیه تدوین گردد.

– وظایف اعضای کارگروه مندرج شود.

 

 

انتهای پیام./