مراسم دیدار چهره به چهره و تعامل روحانیون با فرماندهان پایگاه های بسیج حوزه مقاومت ثارالله هق سپاه شهرستان اشنویه در سالن اجتماعات این حوزه با حضور ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان پایگاههای بسیج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا ؛در ابتدای مراسم سرگرد قاصد فرمانده حوزه مقاومت ثارالله هق با خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه مطالبی در خصوص تهاجم فرهنگی غرب در جوامع اسلامی ارائه نموده و گفت : با توجه به هجمه ی سنگین استکبار جهانی در جبهه ی جنگ نرم ، حضور هرچه پررنگ تر روحانیون در این صحنه جنگ می تواند با آگاهسازی و افزایش بصیرت جامعه و علی الخصوص جوانان بسیار مفید باشد و از نفوذ فرهنگ غرب در جامعه اسلامی پیشگیری نماید.

ماموستا مصطفی خاتمی امام جمعه شهرستان اشنویه در جمع روحانیون و فرماندهان پایگاهها به بحث مساجد و پایگاه ها  پرداخت و گفت: همه مساجد جامعه اسلامی به عنوان پایگاه معنوی و اعتقادی اقشار مختلف جامعه علی الخصوص قشر بسیج بوده و خواهد بود و این پیوند و تعامل بین پایگاههای بسیج و مساجد هرگز گسستنی نیست و همانطوری که دیده و شنیده اید حرکت عظیم انقلاب اسلامی نیز از همین مساجد آغاز و رهبری شد و به پیروزی نهایی رسید.

وی در ادامه افزود: الان دشمن با پی بردن به این وحدت و این همبستگی در صدد است تا در بین مردم و مساجد فاصله بیاندازد تا بتواند این ریسمان اتحاد بین مسجد و اقشار بسیج را پاره کرده و از درون به اهداف شوم خود برسد و این آگاهی و هوشیاری بر ما روحانیون و فرماندهان پایگاهها لازم است که این اتحاد و همدلی را در بین خود چه سنی و چه شیعه حفظ کنیم و به این ریسمان وحدت محکم تکیه کنیم تا دشمن نتواند در بین مسلمانان نفوذ داشته باشد.

در ادامه برنامه حجت الاسلام محمد قنبری بارونی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه اشنویه در تایید صحبت های ماموستا خاتمی امام جمعه شهرستان اشنویه خاطر نشان کرد : ما در این برهه از زمان فقط و فقط نیاز جامعه ی ما وحدت است و دشمنان اسلام این بحث مهم را که شیعه و سنی بدون هیچ گونه مشکلی در کنار هم زندگی می کند نمی تواند تحمل کند و با توطئه و نیرنگ در صدد نفوذ و اختلاف افکنی است و روحانیون و فرماندهان پایگاههای بسییج با همدلی و تعامل این نقشه ها را با یاری مردم خنثی خواهند کرد و هرگز فرصت را به بدخواهان و سودجویان نخواهند داد و عرصه را بر آنان تنگ خواهند کرد.

در ادامه برنامه سرهنگ محمدی معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه در ابتدای سخنان خود با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت : اینکه پیکر پاک شهدای ما به صورت تدریجی وارد کشور عزیزمان می شود یک نعمت الهی است و شهدا با حضور همیشگی خود به ما این ندا را می دهند که یاد شهدا و راهی که در پیش گرفتند به فراموشی سپرده نشود و حضورشان یادآوری برای نسل گذشته و پیغام دفاع از اسلام و انقلاب برای نسل حاضر است.

سرهنگ محمدی ادامه داد : دشمنان انقلاب اسلامی همیشه در حال دسیسه چینی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و با ترویج جنگ های قومی و نژادی سعی دارند کشورهای همسایه ایران را ناامن کنند تا بتوانند از این فرصت برای اجرای اهداف شوم خود به خوبی استفاده نمایند.

وی افزود : اکنون رژیم صهیونیستی که از نابودی داعش با توجه به پیام اخیر سردار سلیمانی اطمینان حاصل کرده است ، در صدد آن برآمده که با تحریک مسئولین اقلیم کردستان عراق و تشکیل کشوری نامشروع در این منطقه پایگاهی را در مرز جمهوری اسلامی ایران برپا کند و اهداف خود را در این قالب طرح ریزی و اجرایی نماید که به حول و قوه الهی و آگاهی و بصیرت مردم کرد ، در اجرای این نقشه ی کثیف ناکام خواهد ماند.

در پایان مراسم از روحانیون و فرماندهان پایگاههای که در عرصه جنگ نرم و فضای مجاز فعالیت ها و خدمات مهمی را ارائه کرده بودند تجلیل به عمل آمد.