🔸دومین جلسه شوراي اخلاق حرفه اي سازمان بسيج مهندسين عمران و معماري روز شنبه مورخه ۹۶/۰۷/۲۲ با حضور مهندس پناهی مسئول سازمان، به ریاست مهندس اعظم انهر و با حضور جناب دکتر جلالی ریاست دانشگاه سما و آقای دکتر صادقی ریاست دانشکده سما و اعضای محترم شورا، در دانشگاه آزاد اسلامي واحد سماء، ساختمان شماره […]

🔸دومین جلسه شوراي اخلاق حرفه اي سازمان بسيج مهندسين عمران و معماري روز شنبه مورخه ۹۶/۰۷/۲۲ با حضور مهندس پناهی مسئول سازمان، به ریاست مهندس اعظم انهر و با حضور جناب دکتر جلالی ریاست دانشگاه سما و آقای دکتر صادقی ریاست دانشکده سما و اعضای محترم شورا، در دانشگاه آزاد اسلامي واحد سماء، ساختمان شماره يك برگزار شد.

🔹در این جلسه که به میزبانی دانشگاه سماء برگزار گردید، جناب آقای دکتر جلالی، ضمن خوشآمدگویی به اعضای شورای اخلاق حرفه ای، طی سخنانی به تاثیرگذار بودن بسیج مهندسین عمران و معماری علی الخصوص از زمان مسئولیت مهندس پناهی پرداختند، ایشان همچنین به معرفی فعالیتهای واحد سماء در دو حوزه مدارس و کاردانی، در سطح استان اشاره کرده و اهمیت اخلاق حرفه ای را در حوزه آموزش و تدریس عنوان کرده و خاطرنشان کردند “اگر در جامعه ای نارسایی احساس میشود، ناشی از عدم اخلاق حرفه ای است. اگر در کار خود،اخلاق حرفه ای را اجرا و آموزه های دینی را رعایت کنیم، میتوانیم جامعه ای عالی داشته باشیم. ”
🔸 مهندس پناهی مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری، ضمن تشکر و قدردانی از میزبانیِ دانشگاه سماء ، بعد از معرفی سازمان و کارگروه های تخصصی، اعلام کردند در کنار کارگروه های تخصصی، شورای اخلاق حرفه ای فعالیتش را بتازگی شروع کرده که هدفش تاثیرگذاری در دو بخش اخلاق و رفتار تخصصی بصورت ارشادی و یا مطالبه ای است.
🔹در این جلسه دکتر جلالی رییس دانشگاه سماء بعد از خیرمقدم و خوشآمدگویی، به جایگاه اخلاق حرفه ای و متاسفانه عدم اجرا در عمل پرداختند. و بزرگترین مشکل را در خصوص بعضی قوانین اعلام کردند که نیاز است اصلاح و بروزرسانی شود، من جمله درآمد زایی ماده صد برای شهرداری، و….
🔸در این جلسه نماینده ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در ۳ حوزه قول همکاری و مساعدت ستاد با بسیج مهندسین عمران و معماری در موضوع اخلاق حرفه ای خاطرنشان کردند؛
۱- کتب و نشریات تخصصی و عمومی
۲- تربیت و حمایت قانونی از آمرین به معروف و ناهیان از منکر که از سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری معرفی شوند.
۳- مشارکت مالی و معنوی در برگزاری همایش ها، جلسات، جشن ها و….
🔹ریاست محترم جلسه، آقای مهندس اعظم انهر، پیشنهاد اولویت بندی هرچه سریعتر آسیب ها، برگزاری مسابقات در حوزه اخلاق حرفه ای درمیان بسیجیان سازمان عمران و معماری ، و همچنین تشکیل گروه شورای اخلاق حرفه ای را در فضای مجازی، ارائه دادند.

🔻در پایان مقرر گردید تا جلسه آینده؛
– هرچه سریعتر کانال شورای اخلاق حرفه ای در نرم افزار پیشنهادی از طرف مهندس پناهی، تشکیل گردد.
-اولویت بندی آسيب هاي تخصصي در حوزه ساخت و ساز دسته بندی گردد.
-اعضای شورا در جلسه بعدی ، آسیب ها و راهکارها و پیشنهادات خود را در حوزه مسکن عمومی( طراحی،اجرا،بهره برداری) ارائه دهند.