حجت الاسلام شبستری گفت: لذا مردم و مسئولان با بصیرت و آگاهی مراقب دسیسه های دشمنان باشند و با منطق و استدلال دستاوردهای انقلاب اسلامی را در جامعه تبیین و تشریح نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدای آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد مجتهد شبستری صبح امروز در جمع کارکنان ستاد سپاه شهدای استان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: در بیان مقام و منزلت این بانوی دوعالم همین بس که پیامبر اسلام در حدیثی که از سوی عامه نقل شده ، فرمودند؛ نخستین کسی که وارد بهشت می‌شود حضرت زهرا(س) است.

وی افزود: آیات دیگر بسیاری نیز در فضایل حضرت زهرا (سلام الله علیها) در قرآن وجود دارد بطوریکه در تبیین جایگاه عصمت اهل بیت پیامبر طبق نقلهای موجود آمده است: حضرت رسول الله (صلی الله علیه و آله) چندین ماه هر گاه برای نماز از خانه بیرون می ‏رفتند، به حجره فاطمه (سلام الله علیها) می ‏آمدند و می فرمودند: «الصلاة یا اهل البیت، إِنَّما یریدُ اللَّهُ لِیذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیتِ وَ یطَهِّرَكُمْ تَطْهیراً.»

وی تصریح کرد: تکرار و تأکید پیامبر در این آیه برای زدودن هر گونه شبهه درباره اهل بیت (ع)، حضرت امیرالمومنین، حضرت فاطمه، حضرت امام حسن(ع) و حضرت امام حسین (ع) می باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری به آثار بصیرت در بیان حضرت امیرالمومنین نیز اشاره کرد و اظهار داشت: حق و حقیقت دو رکن اساسی در این زمینه می باشد .

وی شخصیت محوری به جای حق محوری را از دیگر موانع کسب بصیرت عنوان کرد و گفت: اشخاص و شخصیت ها گاهی سبب می شوند که انسان در مسیر شناخت حق دچار مشکل شود از این رو معیار برای شناخت حق و حقیقت نباید افراد و اشخاص باشد.

حجت الاسلام و المسلمین شبستری افزود: در موضوع انقلاب نیز همینگونه است، یعنی می بایست میزان دست مان باشد و حق و حقیقت را با میزان بشناسیم.

وی انقلاب را قطاری در حال حرکت توصیف کرد و اظهار داشت: بنابراین طبیعی است که عده ای سوار و پیاده می شوند اما بحمدالله به برکت انقلاب و نطام اسلامی علیرغم همه مشکلات و دسیسه های دشمن این قطار به مسیر خود ادامه می دهد و با رهبری مقام معظم رهبری ایران امروز از اقتدار و عظمت لازم برخوردار است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بر لزوم آگاهی و بصیرت در مسیر انقلاب تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی ها با تحت تاثیر قرار گرفتن از تبلیغات کذب دشمن گاهی دستاوردهای انقلاب را زیر سوال می برند در حالی که مقایسه کشوری که امروز تحت حاکمیت الهی اداره می شود با حکومت طاغوت نادرست است.

وی افزود: ولو گاهی هم فساد و اختلاس در کشور اتفاق می افتد اما نظام اسلامی باید نسبت به این موارد حساس باشد و گلوگاه های فساد را شناسایی نماید چراکه حتی یک مفسد نیز شایسته نظام اسلامی نیست.

حجت الاسلام شبستری تاکید کرد: لذا مردم و مسئولان با بصیرت و آگاهی مراقب دسیسه های دشمنان باشند و با منطق و استدلال دستاوردهای انقلاب اسلامی را در جامعه تبیین و تشریح نمایند.

انتهای پیام/