یادواره شهدا شهرستان چالدران در مسجد جامع این شهرستان به مناسبت ۲۲ اسفند روز ملی شهدا با حضور مسئولان و مردم انقلابی شهرستان چالدران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء ،این مراسم امروز با جمعی از خانواده های معظم شهدا ، ایثار گران ، جانبازان ،مسئولین و کارکنان ادارات ، روحانیون اهل تسنن و تشیع و اقشار مختلف مردم حضور داشتند با حضور پرشور خود بر حفظ راه شهدا تاکید نمودند .

فرمانده سپاه شهرستان چالدران در این مراسم طی سخنانی ضمن تاکید بر لزوم برگزاری اینگونه یادواره‌ها، اظهار داشت: در روزهای آخر سال مانند دیگر روزها یاد و خاطره شهدا را گرامی میداریم که برگزار کننده‌های این مراسم پاداشی مظاعف خواهند گرفت.

وی گفت: یادواره شهدا با تمام مراسم‌های دیگر متفاوت است، زیرا زمانی که وارد این فضا می شویم تحت تاثیر قرار می گیرد و تصویر شهدا برای ما درس‌های زیادی از ایثار، فداکاری و ایمان دارد.

سرهنگ پاسدار سید مهدی غفاری افزود: حضور پدر، مادر و فرزندان شهدا در این فضا باعث می شود انسان نگاهی به عملکرد خود داشته باشد که اساس برگزاری یادواره شهدا هم به همین دلیل است.

امام جمعه شهرستان چالدران نیز در این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی ، شهدای مدافع حرم و شهدای انقلاب ،با بیان اینکه شهدا با دفاع از ارشهای اسلامی خود را به قافله عزت رساندند افزود: شهدا به ما درس ایثار و از جان گذشتگی یاد داند و امروزه وظیفه ما این است از ارزشهای والای آنان پاسداری کنیم .

حجت الاسلام آقایی خاطر نشان کرد: شهدا سرمایه های معنوی نظام و انقلاب هستند که عزت ، افتخار و امنیت ایران اسلامی در سایه جانفشانی های این شهدا بدست آمده است .

وی تصریح کرد :شهدای ما با دست خالی و بدون هیچگونه اسلحه سینه خود را در مقابل دشمن تا دندان مسلح سپر و فریاد اسلام، دین و قرآن برآورده و جان شیرین خود را فدا کردند.

امام جمعه شهرستان چالدران اظهار کرد: امروز هدف ما در این یادواره‌ها، اعلام این است که باید راه شهدا بدون هیچ گرد و غباری، صاف و هموار ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام اقایی گفت: این یادواره‌ها تذکری به همه کسانی است که دل به دنیا بسته و از هدف اصلی دور و به فراموشی می‌سپارند، و اخطار به همه ما است که خدای ناکرده به طمع‌ورزی، دنیاگرایی، رفاه‌طلبی و آسایش‌گرایی رفته، در آن غرق و هم‌نوع‌های خود را فراموش کنیم.

قرائت وصیتنامه یکی از شهدا ، مدیحه سرایی در خصوص وصف شهدا و غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا از جمله دیگر برنامه های جنبی این مراسم بود .