به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه شهدا، حجت الاسلام نجفقلی زاده سرایی در جمع بسیجیان فرهنگی شهرستان سلماس که بمناسبت شهادت مرتضی مطهری و هفته معلم دورهم آمده بودند گفت: شهید والام مقام مرتضی مطهری مظهر و نماد یک معلم مسلمان و انسان ساز است و رسالت معلم در نظام مقدس جمهوری اسلامی که مرهون […]

  1. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه شهدا، حجت الاسلام نجفقلی زاده سرایی در جمع بسیجیان فرهنگی شهرستان سلماس که بمناسبت شهادت مرتضی مطهری و هفته معلم دورهم آمده بودند گفت: شهید والام مقام مرتضی مطهری مظهر و نماد یک معلم مسلمان و انسان ساز است و رسالت معلم در نظام مقدس جمهوری اسلامی که مرهون خون شهیدانی چون این شهید والا مقام است باید با تاسی از سیره شهید مطهری با تربیت نسلی مومن و کارآمد آینده نظام اسلامی را تضمین و تامین کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه شهداء استان آذربایجان غربی گفت: یکی از خصوصیات شهید مطهری زمان شناسی و مخاطب شناسی آن شخصیت والا مقام بود.
روش و سیره این شهید بزرگوار در عصر معاصر و حتی قرون قبل تر اسلامی بی نظیر و بی بدیل است.چرا ایشان را مغز متفکر دینی میگوییم؟ چون ایشان به مسایل ، انحرافات و شبهات در صورت وقوع بطور لحظه‌ای جواب می‌داد و روشنگری میکرد، یک تنه قبل از انقلاب وارد عرصه دانشگاه شدند ، در زمانیکه که جریان مارکسیستی در محافل دانشجویی حرف اول را می‌زند. مناظرات شهید مطهری با دکتر آریان پور از رهبران مارکسیستی دانشجویی ایران مطالعه کنید. امام راحل ره می‌گفتند شهید مطهری در مقابل انحرافات و تحریفات می ایستاد.

وی با اشاره به اینکه یک معلم توانست فرزند یزید را محب اهل بیت عصمت و طهارت بکند گفت: نقش معلمان انسان سازی و رقم زدن سرنوشت کشور است و رسالت معلم هم منشأ و ریشه گرفته از مبادی اعتقادی و بنیادی باید باشد که شهید مطهری پایه گذاری کردند.

حجت الاسلام سرایی ادامه داد: نخستین رسالت معلم با رسالت پیامبر اکرم ص و سایر انبیاء الهی یکی است و آن هم دعوت به سوی خدا و پاک شدن از جهل و هدایت بسوی روشنایی و نور الهی است. پس اگر معلم اخلاص داشته باشد یک نفس او کافیست تا اینها را به وجود بیاورد.

وی گفت: بعد از سی سال که مظلومیت و اقتدار ملت ایران به جهانیان به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا به اثبات رسیده است و رییس‌جمهور آمریکا باز هم همان حرف های قبل تر از خودش را می‌زند و بقول رهبری او هم مثل آنها می‌میرد و خواهد پوسید. زمانیکه آمریکا در ویتنام بدترین جنایات آن روزگاران را میکرد رییس‌جمهور آمریکا بدلیل مردن سگش سه روز عزای عمومی اعلام کرده بود،مشکل اینها بحث هسته‌ای مان نیست این ها با هر قومی که هیمنه اینها را بشکند کینه خواهند داشت
ملت ایران چهل سال است که هر روز به نوعی این دولت را تحقیر و هژمونی او را در جامعه جهانی شکسته است. حتی اگر بحث هسته‌ای را هم حل کنیم بهانه های دیگری هم دارند، مباحث موشکی، دشمنی با اسراییل، هواپیما های بدون سرنشین و هزاران بهانه های دیگر خواهند داشت، پس نه تنها آمریکا بلکه اروپا و غرب هم غیرقابل اعتماد هستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء تصریح کرد: مثال بارز این اعتماد محمد مرسی رییس جمهوز اسبق مصر هست که می‌گفت ایران سی سال است که اشتباه میکند و بجای دوشیدن شیر گاو دارد با شاخ آن بازی میکند! ببینید الان این رییس‌جمهور قانونی مصر به چه روزی دچار شده است! همین آمریکا که ادعا میکند برای نجات مردم عراق به این کشور حمله کرده بود به رژیم بعثی صدام شنیع ترین ابزار شکنجه ساخته بود که دوازده نفر را یکجا چرخ گوشت میکرد.

وی با اشاره به نقش بی بدیل معلمان در دفاع مقدس ادامه داد : معلمان نقش به سزایی در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشتند، شهید مرتضی یاغچیان یک معلم بود که به فرماندهی لشکر عاشورا رسید و خبر شهادت شهید حمید باکری را در بی‌سیم اعلام کردند. بسیاری از معلم های ایثارگری را در زمان دفاع مقدس دیدم که در سرمای سوزان و زیر صفر درجه کردستان هم مشغول تدریس و سواد آموزی به کودکان بودند و هم اسلحه در دست به مبارزه با اسرار و دشمنان می پرداختند و چه بسیاری از این ها که به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

وی در پایان تاکید کرد که : راه و رسالتی که امام حسین (ع) و امام و شهدا برای ما گذاشته‌اند فقط از طریق معلمان قابل استمرار در نسل آینده مان خواهد بود و آینده این انقلاب و نظام به رسالت معلمان بستگی دارد.