مسئول نمایندگی ولی‌فقیە در سپاە سردشت گفت: یکی از شاخصه های مکتبی حضرت امام (ره) و اندیشه های اسلامی ایشان، قرار دادن اسلام ناب محمدی(ص) در مقابل اسلام آمریکایی بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا ء ؛ حجت الاسلام کاظم عبدالی ظهر امروز در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال جانسوز بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره ) و بزرگداشت قیام جاودانه ۱۵ خرداد که با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در مسجد دارالسلام سردشت برگزار شد افزود: پس از انبیاء بزرگ الهی، امام(ره) از کم نظیرترین و ممتازترین شخصیت های تاریخ بشریت است که با اندیشه های بلند الهی و تلاش صادقانه خود مسیر تاریخ را دگرگون کرده و سرمنشا تحولات عظیمی در ایران و جهان شدند.

وی، یکی از شاخصه های مکتبی حضرت امام (ره) و اندیشه های اسلامی ایشان را قرار دادن اسلام ناب محمدی(ص) در مقابل اسلام آمریکایی عنوان کرد و گفت: حضرت امام(ره) معتقد بودند که جمهوری اسلامی این ظرفیت عظیم را دارد تا اسلام ناب را در مقابله با اسلام دروغین و آمریکایی به جهان عرضه کند، اسلامی که اصل و واقعی و میراث پیامبر (ص) است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیە در سپاە سردشت به تبیین دیدگاه های مطرح در کشور بعد از انقلاب پرداخت و بیان داشت : جریان سکولار که معتقد به جدایی دین از سیاست بود و امام (ره) با آن به مقابله برخواست و فرمودند که سیاست ما عین دیانت ما است همچنانکه اگر سیاستمدار ما دیندار نباشد می گوید که یمن، سوریه و فلسطین به ما چه ربطی دارد در حالیکه دفاع از مظلومان عالم جزو آرمانها محسوب می‌شود.

وی دومین مورد را تجددگرایی اسلامی بیان کرد و افزود: برخی عوامل خود فروخته می گویند که با دین نمی توان به تمدن رسید و باید لباس غربی به تن کرد و متاسفانه امروزه با یک نفاق پیچیده روبه رو هستیم چون برخی شعار مظلومانه سر می دهند اما عمل ظالمانه می کنند.

حجت الاسلام عبدالی ادامه داد: دیدگاه سوم به اسلام یک نگاه تمدنی است که توانسته اسلام را در مقابل تفکرات غیردینی قرار دهد.

انتهای پیام/