به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا، نشست بصیرتی با موضوع هم اندیشی اساتید بسیجی دانشگاه های ارومیه در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه و با همکاری نهاد رهبری دانشگاه با سخنرانی دکتر منوچهر محمدی برگزار شد. در این مراسم، دکتر محمود پوریوسف اقتدار بالای کشور را در نتیجه اعتقادات دینی و مذهبی و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا، نشست بصیرتی با موضوع هم اندیشی اساتید بسیجی دانشگاه های ارومیه در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه و با همکاری نهاد رهبری دانشگاه با سخنرانی دکتر منوچهر محمدی برگزار شد.

در این مراسم، دکتر محمود پوریوسف اقتدار بالای کشور را در نتیجه اعتقادات دینی و مذهبی و ولایت مداری جوانان، دانشمندان و اساتید دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پس از انقلاب با وجود مشکلات بسیاری همچون جنگ تحمیلی پیشرفت‌های بسیاری داشته که یکی از این دستاوردها قدرت هسته ای است.

پوریوسف افزود: اگر در مورد برجام مشکلاتی برای کشور پیش آمد ناشی از این بود که موارد مدنظر مقام معظم رهبری بطور کامل در دستور کار هیات مذاکره کننده قرار نگرفت در حالی که رهبری معظم نقشه راه را قبل از امضای برجام برای دولتمردان ترسیم کرده بودند و بعد از امضای برجام و اجرایی شدن آن، جای خود را به توصیه‌ها و بعد هشدارهای ناصحانه داد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی هم با اشاره به مباحث معرفتی شناختی و فرهنگی در دانشگاه ها برگزاری دوره ها در این مباحث را مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از وظایف نهاد رهبری در دانشگاه ها دانست و گفت: در حوزه های مختلف مثل مباحث معرفت شناسی مباحث نظام سیاسی اخلاق حرفه ای تعلیم و تربیت اسلامی و تاریخ تمدن اسلامی و یک سری مباحث جدیدی که قرار است از این به بعد مطرح شوند نهاد رهبری در دانشگاه ها باید متولی امر باشند.

در ادامه مراسم دکتر منوچهر محمدی در مورد کارآمدی نظام جمهوری اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی به سخنرانی پرداخت. عضو هیات علمی دانشگاه تهران یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را استقلال از نظام سلطه و تکیه بر قدرت مردم دانست. وی افزود: آنچه که ملت یک کشور به آن غرور می کنند این است که بتوانند نظر خود را در مورد اداره کشورشان بیان کنند و درسرنوشت کشورشان دخیل باشند. ایشان با اشاره به خوی استکباری آمریکا، سابقه سیاه این کشور را در چپاول کشورهای اسلامی و غیر اسلامی یادآور شدند و افزود: اگر ایستادگی ملت و تدبیر امام خمینی (ره) نبود، مشکلات عدیده ای برای انقلاب به وجود می آمد.

رئیس سابق کارگروه ویژه علوم سیاسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی سپس به دوران ریاست جمهوری بنی صدر و نفوذ منافقین در کشور اشاره نمود و با یادآوری جنایت های منافقین به ملت انقلاب کرده ایران، صبر، آرامش و اقدام به موقع حضرت امام را در مورد بنی صدر رمز عدم موفقیت استکبار در به انحراف کشاندن انقلاب دانستند و ادامه دادند: اگر نبود تدابیر رهبر انقلاب، اگر نبود مقاومت ملت ایران، آن فتنه می توانست منجر به ایجاد یک جنگ داخلی و تضعیف انقلاب اسلامی شود.

در ادامه مراسم اساتید سوالات خود را در زمینه های مختلف از جمله موضوع برجام و سرنوشت آن مطرح کردند و دکتر محمدی به پرسشهای آنها پاسخ داد. ایشان با اشاره به اینکه از همان ابتدا نیز معلوم بود که برجام ختم به خیر نخواهد شد چرا که خطوط قرمز مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در آن رعایت نشد، خوی استکباری آمریکا و غرب را یادآور شدند و گفتند: غرب زیاده خواه است و تا زمانیکه تمام امتیازات ممکن را از یک کشور نگیرد دست بردار نیست و مثل آب خوردن زیر تعهداتش می زند، چرا که امتیازاتی که ما در برجام دادیم و چیزی هم عایدمان نشد، آنها را جری تر کرد و خواستار امتیازات بیشتری شدند.

انتهای پیام/