هدف از اعزام کاروان های راهیان نور به شمالغرب کشور، شناساندن شجاعت ها و ایثار گری های رزمندگان استان آذربایجان غربی به قشر جوان و نوجوان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء،فرمانده سپاه چالدران در بر گزاری این مراسم ، بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا تاکید کرد و گفت : زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و امروزه بر تمامی ملت ایران اسلامی وظیفه است راه شهدا را ادامه دهند .

سرهنگ پاسدار سید مهدی غفاری امنیت موجود در کشور را مرهون خون پاک شهدا دانست و گفت : امروزه ایران اسلامی در سایه خون پاک شهدا توانسته به یک کشور قدرتمند در جهان تبدیل شود و الگوی مقاومت برای جهانیان باشد .

فرمانداری چالدران با اشاره به نقش بی بدیل مردم علی الخصوص جوانان در به ثمر رسیدن انقلاب و پیروزی هشت سال دفاع مقدس گفت: تبیین و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت به نسل جوان در قالب اعزام کاروان های راهیان نور میسر است.

وی اظهار کرد: در شرایطی که متاسفانه ضد ارزش ها به ارزش تبدیل شده است، راهیان نور موثرترین کار فرهنگی است.

کریم حسین زاده گفت: هدف از اعزام کاروان های راهیان نور به شمالغرب کشور، شناساندن شجاعت ها و ایثار گری های رزمندگان استان آذربایجان غربی به قشر جوان و نوجوان است.

وی تصریح کرد: این اردوها باعث می شود تا افراد با تاریخ مقاومت مردم این مناطق در دوران دفاع مقدس آشنا شوند.

معاون هماهنک کننده سپاه شهرستان چالدران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداءدر این مراسم گفت :این کاروان متشکل از بسیجیان سپاه این شهرستان با هدف تجدید بیعت با آرمانهای والای شهدا و آشنائی بیشتر با رشادتها و شجاعتها ی آنان که در جهت دفاع از مرزهای میهن اسلامی جان خویش را تقدیم کشور نموده اند به این مناطق عملیاتی اعزام

شدند .

سرهنگ  پاسدار سید روح الل جعفری اضافه کرد: با عنایات خداوند متعال و با حمایتهای به عمل آمده از سوی سپاه شهدای استان اردوی راهیان شمال غرب سپاه چالدران به دلیل داشتن ظرفیتهای بالای این شهرستان در مناطق عملیاتی و یادمان های شهدای موجود در این شهرستان برگزار شد .

وی افزود :در این کاروان که متشکل از خواهران و برادران بود از مناطق عملیاتی و یادمانهای شهدای قره دره ، محلملو ، چخور کند ، کرد کندی ، یاد مان شهدای گمنام ، یادمان ۲۷ هزار شهید جنگ چالدران بازدید نمودند .

سید روح الل جعفری خاطر نشان کرد: همچنین در جریان اعزام این کاروان برنامه های مختلف فرهنگی و هنری نیز بر گزار شد.

در این اردوی راهیان نور افزون بر ۷۰۰ نفر بسیجی توانستند از مناطق عملیاتی و یادمانهای موجود در این شهرستان بازدید نمایند .