به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا،مراسم گرامیداشت هفته بسیج روز دوشنبه مورخه ۹۷/۰۹/۰۵ به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور ارومیه و با حضور دکتر جوادی رئیس سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان غربی و نادر قاضی پور نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی و جانباز جنگ تحمیلی و در سالن کنفرانس […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا،مراسم گرامیداشت هفته بسیج روز دوشنبه مورخه ۹۷/۰۹/۰۵ به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور ارومیه و با حضور دکتر جوادی رئیس سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان غربی و نادر قاضی پور نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی و جانباز جنگ تحمیلی و در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم ابتدا دکتر جباری رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی به تلاقی هفته وحدت و هفته بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج به عنوان نماد وحدت و نقطه اتصال نیروهای انقلاب از تمامی اقشار برای ساختن ایرانی مقتدر و اسلامی می باشد. وی در ادامه افزود بسیج طرفدار علم است و ما هرجا با روحیه بسیجی مدیریت کردیم توانستیم در آن موضوع با حداکثریت موفقیت کارهارا به پیش ببریم چرا که خواستگاه بسیج رضایت خداوند متعال و تبعیت از ولایت فقیه می باشد.

در ادامه مراسم دکتر جوادی رئیس سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان غربی به تفهیم شرایط گذشته و آینده ایران اشاره کرد و گفت:نسل اول و دوم انقلاب توانست با تکیه بر خداوند متعال و قدرت مردم و رهبری هوشمندانه امام خمینی (ره) و رهبری معظم حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) سه گردنه بسیار خطرناک را پشت سربگذارد که بزرگترین گردنه، جنگ تحمیلی بود که ۸ سال بی رحمانه به ملت ایران تحمیل و در این راه ۳۰۰ هزار شهید فدای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شد.

گردنه دوم و سوم تهاجم فرهنگی و جنگ سیاسی بود که با مدیریت و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) توانستیم این گردنه هارا پشت سر بگذاریم. جوادی رئیس سازمان بسیج اساتید در ادامه بیان داشت: آنچه برعهده نسل سوم و چهارم انقلاب است مدیریت جنگ اقتصادی می باشد وی افزود: با عنایت به خون شهدا و مدیریت رهبری و ایستادگی مردم، اکنون ایران در خیلی از عرصه ها برای خود درجهان حرفی برای گفتن دارد .

وی اظهار امیدواری کرد نسل سوم و چهارم انقلاب با تکیه بر داشته های خود خواهد توانست این گردنه را هم با موفقیت پشت سر بگذارد. در ادامه مراسم نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته بسیج و یادوخاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی با صلابت رو به جلو حرکت می کند و با اتکا به جوانان بسیجی به اهداف خود خواهد رسید.وی در ادامه افزود: در یک برداشت و نگاه کاملا سلیقه ای به کلمه بسیج، می‌توانیم بسیج را مخفف چند مفهوم بدانیم؛ در حقیقت پایه‌های حرکتی یک انسان در اثر یک سری اطلاعات و آگاهی‌ها به نقطه ای می‌رسد که درک کند هدف اصلی زندگی کردن، رسیدن به گزینه‌های خور و خواب و خشم و شهوت نیست و یکی از قسمت‌های مهم این است که انسان بتواند به همنوع خودش کمک کند و در جهت یاری مظلومان، قیام کند.

وی اظهار داشت: این قیام ممکن است قیام اقتصادی باشد در مبارزه با فقر، قیام نظامی باشد در مبارزه با استعمار و استثمار، یا قیام فرهنگی (جنگ نرم) باشد.

روی هم رفته، یک بسیجی واقعی اول باید در اثر آگاهی، بیدار شود. در انتهای مراسم نیز به پاس تلاشهای دانشجویان فعال بسیجی با تقدیم لوح تقدیر و هدیه های غیر نقدی از ایشان تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/