به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان غربی مراسم گرامیداشت هفته بسیج روز شنبه مورخه ۹۷/۰۹/۰۳ به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با موضوع (نقش بسیج در تامین امنیت منطقه شمالغرب کشور) و با حضور اساتید بسیجی دانشگاه برگزار گردید. در ابتدای این مراسم دکتر علی نادری مسئول کانون […]

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان غربی مراسم گرامیداشت هفته بسیج روز شنبه مورخه
۹۷/۰۹/۰۳ به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با موضوع (نقش بسیج در تامین امنیت منطقه شمالغرب کشور) و با حضور اساتید بسیجی دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم دکتر علی نادری مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه، ضمن تبریک هفته بسیج و خیرمقدم به مهمانان و اساتید دانشگاه، به اهمیت نقش بسیج در عرصه های مختلف از جمله دانشگاه اشاره کرد. وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در همایش اخیر بسیجیان، به انتقاد از کسانی پرداخت که نسخه تسلیم در مقابل استکبار جهانی را می نویسند. دکتر نادری شناخت حوزه و عرصه تهاجم را گام مهمی در مقابله با استکبار دانست. وی کینه آمریکا از انقلاب اسلامی ایران و مقابله ملت ایران با استعمار را یکی از دلایل اصلی دشمنی آمریکا و هجوم فرهنگی، سیاسی و اخیرا اقتصادی شیطان بزرگ عنوان نمود.

در ادامه برنامه، حجت الاسلام والمسلمین عباس حسنلو با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) به ذکر نکاتی از زندگانی پیامبر رحمت پرداخت. مسئول دفتر نمایندگی نهاد ولی فقیه در قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)، به تشریح توطئه یهود بر علیه اسلام در زمان پیامبر اکرم اشاره نمود و اضافه کرد: دشمنی امروز صهیونیست ریشه در عداوت یهودیان زمان پیامبر دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک هفته بسیج، نقش نیروهای بسیجی و ارزشی را در مقابله با گروهکهای تروریستی همچون پژاک و پ ک ک بسیار پررنگ توصیف نمود و به بیان نمونه هایی از مقابله هایی که در طول چند ماه گذشته با این گروهکها در منطقه شده است پرداخت.

این استاد حوزه در ادامه با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی امروز قدرتمندتر از هر روز دیگری است به ابعاد مختلف مبارزه با گروه تروریستی داعش توسط قرارگاه منطقه شمالغرب پرداخت و امنیت و آرامش امروز دانشگاه و جامعه را مرهون فداکاریهای سربازان انقلاب اسلامی دانست. ایشان ضمن انتقاد از کسانی که عنوان می کنند چرا باید در سوریه و عراق بجنگیم، مقابله با داعش را – مخصوصا در منطقه کردستان عراق – تشریح نمود و اضافه کرد: اگر فداکاریهای رزمندگان ما در مقابله با تهاجم داعش به منطقه کردستان عراق نبود، امروز کردستان عراق در اختیار گروه تکفیری داعش بود.

در پایان این مراسم، کلیپ هایی از اقدامات نظامی صورت گرفته علیه گروه تروریستی داعش به نمایش درآمد.