فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت:پايگاه هاي مقاومت بسيج ملجأ تفكرات اعتقادي، ديني و تقويت باور هاي الهي و انقلابي براي جامعه دانشگاه قرار گيرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در نشست مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های استان با تاکید بر مطالعه تاریخ، اظهار کرد: تاریخ آئینه ای برای رسیدن به آرمان های آینده، تجربه اندوی و یک محک است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، در دنیا بی نظیر است، افزود: در تاریخ تمام انقلاب ها منحرف شدند ولی ما در ۴۰ سال گذشته ایستادیم و سربلند هستیم و با مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی می بینیم که هر آنچیزی که حضرت امام خمینی(ره) بیان فرموده اند، امروز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از زبان مقام معظم رهبری بیان می شود و مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی هستند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی، احیای دینداری در زمین تشنه و مستعد ایران بود، گفت: احیای تفکر دینی برگرفته از قرآن و ائمه معصومین(ع)، زیرساخت، عامل پویایی و ماندگاری انقلاب اسلامی است.

سردار شهسواری، انقلاب اسلامی را تزریق روح به جهان بی روح برشمرد و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما یک انقلاب جهان شمول است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در ادامه تفکر و فرهنگ بسیج و بسیجی بودن اشاره کرد و افزود: بسیج مردمی که از دل مردم می جوشد، باید اثرگذاری خود را در مجموعه های مختلف مانند دانشگاه نشان دهد و به جایگاه رفیع وارزشمند خود در دانشگاه واقف باشد.

وی با بیان اینکه نسل چهارم با تهاجمات و طوفانی از ناتوی فرهنگی و شبیخون فرهنگی  مواجه است، گفت: باید به این موضوع توجه داشته و به آنها اهمیت دهیم.

سردار شهسواری نخستین وظیفه قشر دانشجو را خودسازی برشمرد و تصریح کرد: دانشجو باید خودسازی کرده و در مرحله بعدی در جامعه اثرگذار بوده و خنثی نباشد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه باید مانع از گسست بین نسلی شد و فرزندان و نسل خود را به حلقه های معنویت، اعتقاد، باور و دینداری پیوند داد، اظهار کرد: با حمله و هجمه شدیدی در گسست بین نسلی مواجهیم که از انحطاط اخلاقی حاصله از فضای مجازی و فرهنگ مسموم وارداتی به جامعه نشات می گیرد.

وی در پایان، ولایتمداری، اعتقاد، دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و فرهنگ بسیج را در کلاس درس، جامعه و خانواده و اثرگذاری را از مهم ترین وظایف یک بسیجی و دانشجوی بسیجی عنوان کرد.

سردار شهسواری با بیان اینکه اثر گذاري لازمه تحرك و پويايي يك بسيجي است، افزود: پايگاه هاي مقاومت بسيج ملجأ تفكرات اعتقادي، ديني و تقويت باور هاي الهي و انقلابي براي جامعه دانشگاه قرار گيرد.

انتهای پیام/