معاون هماهنگ کننده سپاه سردشت گفت: ۴۰ نفر از روحانیون و پیشکسوتان بسیجی این شهرستان در قالب کاروان راهیان نور عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند

سرهنگ فصاحت معاون هماهنگ کننده سپاه سردشت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء با بیان اینکه اعزام کاروان راهیان نور در ایام تعطیلات طی ۲ مرحله خواهد بود، افزود: در مرحله نخست اعزام این کاروان، ۴۰ زایر در قالب یک دستگاه اتوبوس جهت بازدید از مناطق عملیاتی به جنوب کشور مشرف شدند.
وی بیان کرد: مرحله دوم اعزام کاروان راهیان نور نیز از فروردین ماه شروع و پیش بینی شده است ۴۰ زایر دیگر از خانواده‌های معظم شهدا، ایثار‌گران و بسیجیان به این مناطق اعزام شوند.
وی با بیان اینکه اعزام کاروان راهیان نور نقش بسیار ارزنده‌ای در انتقال ارزش‌های دوران دفاع مقدس به نسل‌های جوان و آینده کشور دارد، اضافه کرد: کاروان‌های راهیان نور به عنوان اساس و پایه فناوری حرکت‌های فرهنگی کشور محسوب می‌شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه سردشت با بیان اینکه در طول مسیر برنامه‌های متنوع فرهنگی برای زایران پیش بینی شده است، گفت: زایران سرزمین نور به مدت چهار روز می‌توانند از مناطق مختلف عملیاتی و زیارتگاه شهدای هشت سال دفاع مقدس دیدن کنند.
اردوهای راهیان نور در چند سال گذشته به صورت مستمر در ایام نوروز برگزار می شود و کاروان‌های اعزامی با حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور از یادمان‌های مختلف شامل یادمان دهلاویه، یادمان شلمچه، یادمان طلائیه، یادمان هویزه، یادمان فکه و علقمه فتح المبین بازدید می‌کنند.