طی مراسمی و با حضور فرمانده سپاه شهدای استان ، جمعی از نیروهای نظامی ، انتظامی ، بسیجیان ، خانواده معظم شهدا ، ایثار گران ، جانبازان .مسئولین ادارات فرمانده جدید سپاه چالدران معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا ،این مراسم که با حضور فرمانده سپاه شهدای استان ، جمعی از نیروهای نظامی ، انتظامی ، بسیجیان ، خانواده معظم شهدا ، ایثار گران ، جانبازان .مسئولین ادارات و اقشار مختلف مردم در محل مجتمع فرهنگی ، هنری این شهرستان ترتیب یافته بود سرهنگ پاسدار جلیل نقشی قره باغ به عنوان فرمانده جدید سپاه چالدران معرفی و از زحمات سرهنگ پاسدار سید مهدی غفاری تجلیل شد .

فرمانده سپاه شهدای استان در این مراسم با اعلام اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهاد مردمی و اسلامی و به دلیل بر خورداری از توان علمی ، دانش نظامی و آمادگی رزمی در جهان شناخته شده است افزود : پاسداران انقلاب اسلامی در راه حفظ نظام اسلامی جان خود را در طبق اخلاص می گذارند و زمینه اقتدار ایران اسلامی را فراهم می کنند .

سردار شهسواری با محکوم نمودن اقدام رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تروریست خواندن سپاه ، این کار را ناشی از ذلت و زبونی این کشور در مقابل روحیه والای نیروهای مسلح کشور دانست و گفت: این نهاد مردمی به عنوان حافظ انقلاب، نگهبان ایران ، مایه عزت ، امنیت ، قوت ، قدرت و مباهات می باشد .

وی به نقش و ویژگی های بسیج نیز اشاره کرد و گفت :بسیج به عنوان یکی ازنیروهای تاثیر گذارتوانسته نقش ارزشمندی خود را در تمامی عرصه ها در جهت ارائه خدمات مختلف به نظام در زمینه های سازندگی ، محرومیت زدائی ،اردوهای جهادی انجام دهد وبا هوشیاری کامل تمامی نقشه ها ی دشمنان اسلام را نقش بر آب سازد .

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه چالدران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه امروزه در تمامی میهن عزیز ایران اسلامی در سایه خون پاک شهدا وایثار گری رزمندگان و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس امنیت پایدار حاکم است افزود : امروزه این امنیت پایدار در سایه تلاش شبانه روزی نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی تداوم دارد .

حجت الاسلام حلمی با بیان اینکه سپاه پاسداران توانمندیهای خود را در عرصه های گوناگون به خوبی اثبات کرده است افزود : حضور در عرصه های دفاع مقدس یکی از این توانمندیهای سپاه در طول ۸ سال دفاع مقدس می باشد و امروزه نیزدر هر کجا احساس نیاز برای نظام شود برای ایفاء نقش حضور پیدا خواهد نمود .

در ادامه این مراسم سرهنگ غفاری فرمانده سابق سپاه چالدران به بیان خدمات چندین ساله خود در شهرستان چالدران پرداخت و سرهنگ نقشی فرمانده جدید سپاه چالدران نیز به برنامه های جدید خود در خصوص رسیدن به اهدف سپاه در شهرستان چالدران اشاره کرد.