معاون هماهنگ کننده سپاه ماکو بر لزوم استفاده از تفکر بسیجی و عمل انقلابی در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء آذربایجان غربی؛ جلسه هماهنگی بزرگداشت ۴۰ سالگی بسیج و گام دوم انقلاب با حضور رئیس مجمع عالی بسیج شهرستان و کادر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماکو در محل سپاه این شهرستان برگزار شد .

در این برنامه موسی عطاری معاون هماهنگ کننده سپاه ماکو گفت: دشمنان فکر می کردند انقلاب اسلامی ایران راهی به پیش نخواهد برد و چهل سالگی خود را نخواهد دید اما به حول و قوه الهی ملت ایران اسلامی با درایت رهبری و حضور همیشه در صحنه، پیروزی چهل سالگی انقلاب خود را با اقتدار و با صلابت جشن گرفتند و تمامی نقشه های شوم و پیدا و پنهانی دشمنان را نقش بر آب نمودند و بدین صورت انقلاب اسلامی وارد دهه پنجم حیات خود گردید.

وی افزود: در چنین مقطعی مقام معظم رهبری با صدور بیانیه گام دوم انقلاب برای ادامه این راه روشن نسبت به تبیین دستاوردهای چهار دهه گذشته مطالبی را ارائه نمودند.

عطاری تصریح کرد: به عبارت دیگر مسیر طی شده و مسیر پیش رو  در یک نقشه راه روشن در اختیار مردم قرار داده شد و توصیه ای برای جهاد بزرگ جهت ساختن ایران اسلامی ارائه نموند.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان ماکو تاکید کرد: گام دوم انقلاب در حقیقت تجدید مطلعی خطاب به ملت ایران به ویژه جوانان عزیز ایران اسلامی و به مثابه منشوری برای دوره مهم خود سازی و جامعه پردازی و تمدن سازی آمادگی برای طلوع خورشید ولایت حضرت بقیه الله ارواحنا فداه می باشد.

وی با اشاره به این که محور اصلی بیانیه گام دوم انقلاب ارزش دادن به جوانان ایران اسلامی می‌باشد گفت: چرا که این انقلاب با حضور و به پشتوانه جوانان پیروز شد و با جوانان رشد و توسعه پیدا کرد .

وی با بیان اینکه تبیین و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تفکر بسیجی و عمل انقلابی می‌باشد گفت: در حال حاضر یکی از وظایف بسیج پرداختن به زوایای مختلف بیانیه گام دوم انقلاب و استخراج وظایف بسیج با تشکیل کارگروه های تخصصی و عملیاتی نمودن مجرب آن منتج به نتیجه خواهد شد.

در ادامه این برنامه حسین قویدل رئیس مجمع عالی بسیج شهرستان ماکو نیز با بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری؛ تقابل دوگانه‌ی جدید «اسلام و استکبار» را پدیده‌ی برجسته‌ی جهان معاصر عنوان کرد و افزود: امروز از سه قطب قدرت مطرح در جهان قدرت شرق نابود شده و قدرت غرب در حال نابودی است پس دو قطب قدرت درجهان روبروی هم قرار گرفته اسلام و استکبار می باشد .

وی با تاکید بر ضرورت توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب خاطرنشان کرد: لذا نیاز است قدم های موثری در این مورد برداشته شود.

وی افزود : بسیج به عنوان فرزند ولایت وظیفه مهمی در گام دوم برعهده دارد .

رئیس مجمع عالی بسیج شهرستان ماکو با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت : مشکل اصلی ما مدیریت می باشد که در گام دوم انقلاب باید حل شود و برای اینکار باید مدیران جهادی پای کار بیایند و باید مجلسی انقلابی تشکیل شود .

وی با اشاره به قدرت و قابلیت های فضای مجازی فعالیت های این عرصه را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود:  باید در مقابل تبلیغات سوء دشمنان در فضای مجازی برنامه داشته باشیم .

حسین قویدل با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب جوشاندن چشمه دانش را مسئله مهمی عنوان کرده و گفت : عزت هر جامعه با این مسئله تضمین میشود .

وی در ادامه سخنان خود از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به بی توجهی به شعارهای انقلاب اشاره کرد و اذعان داشت : اصلی ترین وظیفه استقامت دراین راه است امروزه فضای مجازی در دست افراد ضد اخلاق می باشد و این خطر مهمی است که جوامع را تهدید می کند مهمی این مسئله آنقدر می باشد که در این خصوص حضرت آقا می فرمایند اگر بنده یک روزی رهبر نبودم مسئول فضای مجازی می شدم .

وی در پایان با اشاره به بزرگداشت چهل سالگی بسیج و گام دوم انقلاب گفت: وظیفه کارگروه فضای مجازی و کارگروه علم و فناوری واطلاع رسانی بسیار مهم بوده و باید توجه زیادی به انتشار وتبیین دستاورد های چهل ساله انقلاب انجام شود که دشمنان برنامه دارند با سرپوش گذاشتن روی دستاوردهای بزرگ انقلاب مردم ما را مایوس نموده و آینده را تاریک نشان دهند در صورتی که به فرمایش مقام معظم رهبری آینده درخشانی در انتظار امت اسلام می باشد .