مراسم افتتاحیه طرح جوانه های صالحین چایپاره برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء آذربایجان غربی؛این مراسم با حضور فرمانده ناحیه،مسئول تعلیم و تربیت ناحیه ، سرمربیان ، مربیان ، فرماندهان حوزه ها و پایگاه های بسیج مجری طرح جوانه ها و خانواده نوجوانان و جوانان شرکت کننده در طرح پایگاه الرسول برگزار شد.
در این مراسم سرهنگ پاسدار علی حیرانی ضمن تبریک فرارسیدن ولادت کریمه اهل البیت حضرت فاطمه معصومه (س) و هفته قوه قضائیه با اشاره به محتوای بیانیه دوم انقلاب در خصوص مدیریت فضای مجازی و سالم سازی فرهنگی جامعه گفت: همچنانکه امام خمینی (ره) بیان داشتند سربازان من در گهواره هستند الآن نیز برنامه های تعلیم و تربیت و صالحین بسیج پیرو همان فرمایش امام و مورد تاکید رهبر انقلاب اسلامی  می باشد و وظیفه داریم در راستای تربیت سربازان عصر ظهور و امام زمان (عج) تلاش و همت بگماریم و خستگی ناپذیر باشیم.
مسئول تعلیم و تربیت ناحیه نیز در این مراسم با استفاده از چند آیه از قرآن کریم افزود: هدف نزول قرآن و نیز هدف از بعثت انبیاء الهی و ائمه اطهار (ع) هدایت و تربیت دینی – الهی می باشد که ما نیز در این راه همان تکالیف انبیاء و اولیاء الهی را دارا هستیم.
وی در ادامه به جهت تشویق خانواده ها به حضور خود و فرزندانشان در برنامه های مساجد و اماکن متبرکه با استفاده از فرمایشات امیرمومنان علی (ع) توضیح دادند که حضور در مسجد برای فرد یکی از هشت اثر را در پی خواهد داشت.
۱ : آشنایی با برادران مومن و خداجو ۲ : علم و دانش نو و جدید ۳: کلماتی جهت هدایت خود
۴ : برهان قوی برای عقائد و سبک زندگی اسلامی ۵ : رحمت مورد انتظار از سوی الهی ۶ : موعظه ای که وی را از فساد و گناه بازدارد. ۸ و ۷ : ترک گناه یا بخاطر ترس از بی حیایی و یا بخاطر بی آبرویی
در این مراسم کلیپ هایی از دیدار و بیانات امام خامنه ای با نوجوانان و جوانان در جشن تکلیف دانش آموزان و همچنین کلیپی از فعالیت یک ساله دارالقرآن پخش گردید و فرمانده پایگاه نسبت به توضیح برنامه های پایگاه و دارالقرآن الرسول پرداخت و به هریک از حضار برنامه جوانه های صالحین پخش گردید.

انتهای پیام/