مسئول سازمان بسیج اساتید کشور گفت: باید رویکرد حل المسائلی در دانشگاه ها را تقویت شود و مزیت ها و الویت  های استان شناسایی و مشخص شود که بسیج اساتید باید چه مسائل و مشکلاتی را مطالبه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدای آذربایجان غربی؛جلسه اعضای شورای مرکزی و مسئولین کانون های بسیج اساتید استان آذربایجان غربی روز گذشته ۲ مرداد ماه با حضور زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور و اعضای شورای مرکزی، مسئولین کانون ها و دفاتر بسیج اساتید استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه جوادی مسئول بسیج اساتید استان آذربایجان غربی به تشریح وظایف اساتید بسیجی در دانشگاه ها پرداخت.

در ادامه زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اساتید بسیجی دانشگاه های استان آذربایجان غربی به تشریح ماموریت های بسیج در دانشگاه ها اشاره کرد.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه  رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) بسیج مستضعفين را مامور به اعتلای بسیج کردند و تاکید ویژه روی علم داشتند گفت: قدرت علمی ایرانیان دشمن را بازداشته و ما در تمامی حوزه ها  در حال جنگ هستیم ولی در خود جنگ جنگی اتفاق نیفتاده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج ۲۲ قشر دارد گفت:ما بسیج استادی هستیم و جنبش استادی باید  روی مرجعیت علمی حرکت کند و دیگر اقشار را راهبری کند.

وی در بخشی از این جلسه به تشریح کتاب  کار طرح اعتلای بسیج پرداخت و گفت:در دوره جدید کتاب کار را مبنا قرار میدهیم تا معلوم شود که در حوزه های مختلف چه کارهایی باید انجام شود  و از انجام چه کارهایی پرهیز کنیم. در کتاب اعتلای بسیج، مسائل کشور  در ۴ قسمت پیش بینی شده است.  اگر جنبش استادی به درد مردم نرسد و گره از مشکلات مردم باز نکند لزومی برای وجود نخواهد داشت .

مسئول سازمان بسیج اساتید کشور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: سرمایه دار تر از بسیج اساتید در کشور وجود ندارد باید ماموریت جامع  داشته باشیم ماموریت در کتاب کار تعریف شده است باید کارهای بی اثر تعطیل شود و اثر بخش و تحول آفرین عمل کرد.

زارعی ادامه داد:باید رویکرد اجتماعی شدن و حل المسائلی در دانشگاه ها به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد باید مزیت گرا بود و متخصصین حوزه های مختلف شناسایی شود و به مسئولین مرتبط معرفی گردد اساتید باید رویکرد حل المسائلی در دانشگاه ها را تقویت کنند و مزیت ها و الویت  های استان شناسایی گردد و مشخص شود که بسیج اساتید باید چه مسائل و مشکلاتی را مطالبه کند.

وی ادامه داد: برخی از مسائل تبدیل به معضل می شود، بسیج اساتید باید مشخص کند به کدام یک از معضلات ورود کند تا راه حلی برای آن پیدا کند.

زارعی افزود: اساتید بسیجی سرمایه های ما در استان هستند اگر ما انگیزه و روش برای ورود به میدان نداشته باشیم صدها همایش و سخنرانی بی فایده خواهد بود ما در استان باید مشخص کنیم در کجا کار قرار داریم و به دنبال چه کارهایی هستیم و چه کارهایی باید انجام دهیم.

مسئول سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) که فرمود: اساتید باید در سطح دانشگاه سه مسئله را بیان کنند ۱-تحولات بین المللی۲-دانشگاه با نظام مسائل کشور درگیر شود.۳-اساتید باید در دانشگاه ها جریان سازی بکنند گفت:اساتید گرفتار ساختار در دانشگاه ها نشوند و جریان سازی را در دانشگاه ها پیاده کنند.

در ادامه مراسم دکتر امینی معاون امور استان ها و بازرسی سازمان با تک تک اعضای جلسه در خصوص وظایف محوله و اقدامات انجام شده تا به امروز به بحث و گفتگو پرداخت و هریک از اساتید در حیطه مسئولیت خود گزارش برنامه های اجرا شده خود در دانشگاه ها را ارائه داده و در خصوص مشکلات و مسائل پیش روی اساتید در دانشگاه ها مطالبی بیان کردند.

 

انتهای پیام/