دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر در آذربایجان غربی گفت: متاسفانه شاهد هستیم که دستگاه‌های اجرایی به ویژه نهادهای فرهنگی از موضوع غدیر غافل هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدای آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام عبدالرحیم نجفقلی‌زاده سرایی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در دو سال گذشته بنیاد غدیر تا حدودی با اجرای برنامه‌های متفاوت به رسالت خویش در استان عمل کرده است، اظهار کرد: در سطح کشور ۲۷ دستگاه فرهنگی وجود دارد که همه آنها ردیف بودجه برای فعالیت‌ خود دارند ولی از موضوع غدیر غافل مانده‌اند.

این مسوول با بیان اینکه برنامه‌های این بنیاد تنها محدود به شهرستان‌های شیعه‌ نیست، بلکه در شهرستان‌های سنی‌نشین نیز برنامه‌های مختلفی اجرا شده است، ادامه داد: این بنیاد منبع مالی و بودجه‌ای ندارد و همه برنامه‌ها را با پشتیبانی سپاه شهدای استان اجرا می‌کند که بازسازی واقعه غدیر هم یک برنامه هزینه‌بر است ولی معاونت اردویی و گردشگری استان هزینه‌های آن را متقبل شده است.

وی تاکید کرد: بی‌شک اگر موضوع غدیر به خوبی تبیین شود سبب ایجاد اتحاد و همدلی در بین مسلمانان شده و امروزه دشمنان سعی می‌کنند تا با ایجاد مذاهب تقلبی در جهان، مانند شیعه انگلیسی، اسلام آمریکایی و سعودی در بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.

*برنامه‌های عید غدیر باید به صورت خودجوش اجرا شود

وی بر لزوم برگزاری برنامه‌های عید غدیر به صورت خودجوش و با حضور پرشور مردم تاکید کرد و بیان داشت: همان طور که آحاد مردم بسترهای لازم را برای برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورا فراهم می‌کنند، به دنبال آن هستیم که جشن‌های این ایام مردمی شود.

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر آذربایجان‌غربی به برنامه‌های دهه امامت و ولایت اشاره کرد و گفت: در این مدت، برنامه‌هایی مانند بازسازی واقعه غدیر در خوی، میاندوآب و نقده همچنین نورافشانی در شب غدیر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر ۳۱۳ برنامه محله‌محور توسط حوزه‌های مقاومت بسیج محلات، تجلیل از شهدای سادات، تجلیل از جانبازان سادات، برگزاری شب شعر، برگزاری محافل انس با قرآن، ۴۱۴ حلقه معرفتی غدیرشناسی، برگزاری مسابقات ورزشی جام ولایت، اعزام گروه‌های جهادی، راه‌اندازی ۱۱۴ ایستگاه صلواتی، اطعام نیازمندان، اعزام گروه‌های بهداشت و درمان به مناطق محروم، همایش مسجد و غدیر، همایش مباهله و همایش زنان پیشگامان غدیر اجرا می‌شود.