مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء استان آذربایجان غربی ترویج فرهنگ حماسه را نیاز امروز کشور عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی، مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس روز دوشنبه ۱ مهرماه جاری،در سالن اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه ارومیه و با حضور  اساتید بسیجی دانشگاه ارومیه برگزار شد.

در این مراسم نظریانی قائم مقام رئیس دانشگاه ارومیه ضمن خوشامدگویی خدمت اساتید بسیجی و میهمانان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس در خصوص  جنگ تحمیلی و رشادت های جوانان در آن ایام و بمباران شیمیایی سردشت مطالبی بیان کرد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین سرایی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء استان آذربایجان غربی به ایراد سخنرانی پرداخت .

حجت الاسلام سرایی گفت:دفاع مقدس آنچنان که باید در جامعه بیان شود بیان نشده و خیلی از کتاب های حوزه دفاع مقدس هم در حد رونمايي می باشد و اثرگذاری چندانی نداشته است.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس به جوان ها اعتماد کردیم و نتیجه آن را گرفتیم افزود:در جامعه امروز به جوان ها اعتماد چندانی نمی شود

وی بیان داشت:مدیریت جهادی که در جنگ یاد گرفتیم را باید در جامعه امروز بکار بریم دفاع مقدس برای ما قدرت و پیروزی بود در آن زمان ما گفتیم می توانیم و توانستیم چرا امروز نمی توانیم؟ ما هر جا اراده کردیم اراده خود را به دشمن تحمیل کردیم.ما با دشمنی می جنگیدیم که کار کرده بود و هر جای دنیا سلاح جدیدی تولید می شد در اختیار دشمن ما قرار می گرفت

وی ادامه داد: ما به شدت نیازمند فرهنگ حماسه هستیم امروز ما توانمند هستیم و قدرتمان را به دنیا ثابت کرده ایم امروزه ما نیازمند یک تفکر انقلابی جهادی هستیم.