فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی بر ضرورت توجه بیشتر در حوزه تولیدات کتب دفاع مقدس تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدای آذربایجان غربی، سردار حبیب شهسواری ظهر امروز در همایش نکوداشت و تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت که با حضور پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس استان برگزار شد گفت: از تلاش همه شما عزیزان که با مجاهدت ،ایثار و فداکاری عمر و جان خود را در راه دفاع از اسلام و انقلاب گذاشته اید به نوبه خود تقدیر و تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس ریشه در فرهنگ عاشورا دارد افزود: همانگونه که حماسه عاشورا ماندگار در تاریخ شد، دفاع مقدس نیز به  دلیل تاسی گرفتن از عظمت عاشورا ماندگار و ادامه خواهد بود.

سردار شهسواری اظهار داشت: تاریخ دفاع مقدس قله است برای ما که اگر انقلاب اسلامی میلیون ها سال هم حکومت کند از قله دفاع مقدس نشات خواهد گرفت و چشمه سار دفاع مقدس جویبار و رودخانه هایی که به اقیانوس گستره اسلام دست خواهد یافت .

سردار شهسواری اظهار داشت: آنچه تاریخ دفاع مقدس را می تواند ماندگار کند واقعی گرایی است اگر نسل جدید که تنها راه اتصال و آگاهی آنها با نوشتن و گفتن است اگر ننویسیم و نگوییم بیگانگان برعکس در ذهن جوان ما مغایرت و تضاد عجیبی بین حقیقت و آنچه نگاشته ها می گویند ایجاد خواهند کرد.

وی گفت: ۴۰ سال از عمر انقلاب می گذرد اما ما هنوز نه در نگارش کتاب های اثر گذار جهانی و نه در وصف دفاع مقدس نتوانستیم قدم برداریم و همین کمبود آثار و کتب باعث شده امروز نقش سینما در دفاعمقدس یا تعطیل و یا به انحراف تبیین دفاع مقدس بپردازد.

وی تولیدات سینمای جنگ را که فرهنگ تصویری اش اثر گذار است ریشه در آثار و کتاب های دفاع مقدس دانست  و گفت: ضرورت توجه بیشتر در حوزه تولیدات کتب دفاع مقدس از قبیل زندگینامه، خاطرات ، حماسه ها می تواند متضمن ماندگاری شکوه این حماسه باشد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی پاسداری از ارزش ها و تلاش های رزمندگان را از رسالت های مهم همگان عنوان کرد و افزود: موقعیت جامعه ما طوری است که امروز در اوج صلابت و اقتدار قرار داریم و همین نیز دشمنان را به تلاش در راستای ایجاد یاس و نا امیدی بین ملت ایران وا داشته است.

وی تصریح کرد: اما این را یقین بدانند که ۴۰ سال است ایستاده ایم و به برکت ایمان ملت غیور و آرمان هایمان دشمن هیچ غلطی نتوانسته بکند .

وی گفت: اکنون نیز که در حوزه فرهنگ در تلاش برای رسیدن به اهداف شوم خود است ،باید آنها را نا امید کنیم و در صیانت از اهداف و ارزش ها و آرمان های انقلاب کوشا باشیم.

گفتنی است ۵ عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس نیز با حضور فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی و جمعی از مدیران و پیشکسوتان دفاع مقدس رونمایی شد.

انتهای پیام/