فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت گفت: اتحاد و همبستگی میان شیعه و سنی با برطرف کردن اختلافات موجب مایوس شدن دشمنان و خنثی کردن توطئه آن‌ها می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در نشست مشترک روحانیون شیعه و سنی که بمناسبت هفته وحدت در سالن اجتماعات دفتر امام جمعه پلدشت برگزار شد، با اشاره به اهمیت وحدت گفت: هفته وحدت هفته همدلی مسلمین جهان بوده و حضرت محمد (ص) برای کامل نمودن اخلاق های انسانی آماده بودند.

وی تصریح کرد: باید دست در دست هم جشن و برنامه های این هفته را به بهترین نحو انجام داده و وحدت را محوریت برنامه های خود قرار دهیم.

وی اظهار کرد: هفته وحدت بهترین فرصت برای افزایش اتحاد، همبستگی و وحدت میان شیعه و سنی است.

امام جمعه پلدشت افزود: دشمنان به شدت از وحدت شیعه و سنی در هراس اند و به هر ترفند و توطئه ای، سعی دارند وحدت مذاهب اسلامی را با طرح‌های جدید و ابزار رسانه برهم زنند.

طالبی گفت: منظور از برادری و وحدت شیعه و سنی کنار گذاشتن مسائل اختلافی و تکیه بر مشترکات و مبنا قرار دادن آنها در تعامل با یکدیگر و در مسائل مربوط به جهان اسلام و صحنه بین المللی است، به گونه ای که مسلمانان فارغ از اختلافات و با پرهیز از تفرقه در مسائل جهان اسلام همسو و هم جهت حرکت کنند.

 

اتحاد و همبستگی توطئه دشمنان را خنثی می کند

سرهنگ پاسدار منصور یوسفی گفت: اتحاد و همبستگی میان شیعه و سنی با برطرف کردن اختلافات موجب مایوس شدن دشمنان و خنثی کردن توطئه آن‌ها می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت افزود: باید تلاش کنیم تا  وحدت میان شیعه و سنی مستحکم تر شود و دشمن نتواند به هیچ ترفندی این اتحاد را از هم بگسلد.

لازم بذکر است ۱۲ ربیع الاول ولادت پیامبر اکرم (ص) به روایت اهل سنت و ۱۷ این ماه به روایت اهل شیعه است که به هفته وحدت نام گذاری شده است.

انتهای پیام/