دومین نشست فعالان فضای مجازی شهرستان نقده با اعضای شورای تامین این شهرستان به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدای آذربایجان غربی، سرهنگ پاسدار علی برنا فرمانده سپاه نقده در این نشست با بیان اینکه “جنگ رسانه ای و سیاست بر ما تحمیل شده است” به اهمیت فضای مجازی در تعاملات اجتماعی و سیاسی جوامع اشاره کرد و گفت: ما عملاً وارد جنگ در فضای مجازی شده ایم و دشمن در داخل و خارج کشور تمام امکاناتش را برای حضور کمرنگ مردم پای صندوق های رای و بسیج کرده است.

او با اشاره به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تبیین ویژگی های “نماینده اصلح” افزود: انتخاب باید به جا باشد و منتخب مردم بایستی خادم مردم باشد نه اینکه همراه دشمن و یا بلندگوی دشمن باشد.

سرهنگ برنا با تاکید بر اینکه “سپاه تحت هیچ شرایطی به انتخابات ورود نمی کند” تصریح کرد: هیچ کاندیدایی حق ندارد سپاه را بازیچه خودش کند؛ سپاه خادم مردم و حافظ ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

فرمانده سپاه نقده افزود: سالم ماندن سپاه، در دور ماندن از سیاستکاری است؛ هرچند سپاه سیاسی است اما سیاست زده نیست.

وی با اشاره به مشترکات زیادی که بین اهل تشیع و اهل تسنن وجود دارد گفت: در این شهرستان خون شیعه و سنّی به هم آغشته شده و ما باید در مقابل دشمن وحدت داشته باشیم.

سرهنگ علی برنا با بیان اینکه “حضور در فضای مجازی مردانگی، ایثار و از خود گذشتگی می‌خواهد” تصریح کرد: اگر غیر از این روحیه وارد فضای مجازی شویم شکست میخوریم.

فرمانده سپاه شهرستان نقده با تاکید بر اینکه تمام کنش‌ها و واکنش‌ها در فضای مجازی رصد و تحلیل می شود، افزود: این که برخی گلایه می کنند چرا با خاطیان برخورد نمی‌شود به خاطر این است که از سر رحمت و معرفت اسلامی به آنها نگاه می‌کنیم وگرنه وقتی مدیر یک کانال ضد انقلاب در آن سوی آب دستگیر و به داخل کشور منتقل می شود ، برخورد با افرادی که در فضای مجازی شهرستان حضور دارند کار سختی نیست ما امیدواریم این عده اشتباهاتشان را دوباره تکرار نکنند.

سرهنگ پاسدار علی برنا در بخش آخر صحبت های خود از همه فعالان فضای مجازی شهرستان نقده خواست تا در کنار هم به تقویت نیروهای انقلابی بپردازند چون از این طریق است که می توان آتش به اردوگاه دشمن انداخت.

گفتنی است در ابتدای نشست مرتضی فرامرزی فرماندار شهرستان نقده و حجت الاسلام صادقیان معاون دادستان نقده به بیان نکته نظرات و دیدگاه های شان در زمینه فضای مجازی پرداختند و فعالان فضای مجازی را دعوت به سالم نگه داشتن محیط های مجازی کردند. همچنین نسبت به عواقب زیر سوال بردن قانون و هتک حرمت افراد و مقدسات در گروه ها و کانال های تلگرامی هشدار دادند.

در پایان این نشست داغ و صمیمی، چند تن از فعالان فضای مجازی و مدیران رسانه ها ضمن طرح انتقادات، به بیان پیشنهادات و راهکار برای سالم سازی فضای رقابتی در عرصه مجازی پرداختند.

فعالان حاضر در این جلسه ضمن ابراز رضایت از تداوم نشست مسئولان با فعالان فضای مجازی از فرمانده سپاه نقده درخواست کردند تا مسئولیت برگزاری این نشست ها را سپاه پاسداران برعهده بگیرد که مورد موافقت فرمانده سپاه نقده قرار گرفت.

در این جلسه همچنین پیشنهاد شد که برای ساماندهی فضای مجازی، هیئت امنایی با مشارکت فعالان تاثیرگذار در فضای مجازی تاسیس شود.