همزمان با سالروز حماسه ۹ دی همایش بزرگ میثاق با ولایت در شهرستان چالدران بر گزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء ،این همایش به همت سپاه شهرستان چالدران با حضور اقشار مختلف مردم در مجتمع فرهنگی هنری  این شهرستان با شکوه خاصی بر گزار شد، فرمانده سپاه چالدران در این مراسم از حماسه ۹ دی به عنوان حماسه ماندگار و جاویدان در تاریخ ملت ایران اسلامی یاد کرد و گفت :در این روز تاریخی ملت ایران اسلامی وفاداری خود را به آرمانهای والای انقلاب و شهدا به اثبات رساندو با ولایت تجدید بیعت تاریخی نمودند .

سرهنگ پاسدار جلیل نقشی قره باغ با بیان اینکه ملت ایران اسلامی در حماسه ۹ دی با مردم سالاری دینی و با تجلی روح ایمان بساط فتنه و فتنه گران را در هم پیچیدند افزود مردم ایران اسلامی بار دیگر در این روز به صورت خود جوش به صحنه آمدند و خط بطلان کشیدند بر آنچه که دشمن سالها بر روی آن بر نامه ریزی کرده بود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء نیز در این همایش ریشه حماسه ۹ دی را در غیرت و باورهای دینی مردم و بر گرفته از مکتب عاشورا دانست و گفت :ملت ایران اسلامی با حضور میلیونی و کم نظیر خود اوج زمان و دشمن شناسی و بصیریت خود را به رخ جهانیان کشیدند و نشان دادند که نظام جمهوری اسلامی ایران همانند سال ۵۷ از پشتوانه میلیونی مردم بر خوردار است .

حجت الاسلام سرایی خاطر نشان کرد :مردم ايران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فريب حيله ها و نيرنگ های آنان را نمی خورند.

شرکت کننده گان در مراسم با سردادن شعارهائی همچون ابوالفضل علمدار رهبر ما نگهدار ، ما اهل کوفه نیستیم رهبر تنها بماند ، مرگبر آمریکا و اسرائیل و منافق حضور پرشور خود را به دشمنان قسم خورده انقلاب نشان دادند و با آرمانهای والای شهدا ، امام راحل میثاق بستند و با رهنمودهای مقام معظم رهبری تجدید بیعت نمودند.