مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: نسل جدید کشورمان متاسفانه از شهدای روحانی شناخت درستی ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدای آذربایجان غربی، حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی‌زاده سرایی  در مراسم بزرگداشت شهدای روحانی که در ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: شهدا به ویژه شهدای روحانی سرمایه‌های فرهنگی جامعه هستند، ولی نسل جدید کشورمان نسبت به این قشر و خدمات آنها اطلاع درستی ندارند.

وی ادامه داد: روحانیان اقدامات فراوانی در راستای حفظ ارزش‌های دینی انجام داده اما تاکنون در رابطه با معرفی روحانیت کار منسجمی انجام نگرفته است.

این مسوول افزود: عدم معرفی شهدای روحانی و خدماتی که آنها به جامعه ارائه داده‌اند از مسائلی می‌باشد، که نسبت به آن غفلت شده است.

وی شهدا را سرمایه‌های فرهنگی جامعه خواند و تصریح کرد: شهدا بهترین الگو برای مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی به شمار آمده و برای معرفی آنها باید همه ارگان‌ها و سازمان‌ها با یکدیگر همکاری کنند.

این مسوول در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: شکستن اقتدار و هیبت استکباری دولت جنایتکار آمریکا در پاسخ به مطالبات میلیون‌ها ایرانی غیرتمند توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اقدامی ارزشمند بود.

وی ادامه داد: این موفقیت بزرگ اولین میوه و ثمره خون یکی از پاک‌ترین فرماندهان سپاه است که جوهر وجودی او و دیگر همرزمانش فدا شدن در پای ملتی می‌باشد، که ده‌ها سال برای حفظ استقلال خود هزینه می‌دهند.

این مسوول خاطرنشان کرد: برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم که در سابقه جنایتکارانه رژیم آمریکا ۵۳ مورد حمله و لشکرکشی به گوشه و کنار دنیا بود، دنیا شاهد اقدام شجاعانه، مقتدرانه، مدبرانه و دقیق سپاه قهرمان بود.

سرایی با بیان اینکه، شیرینی این پیروزی بزرگ در کام ده‌ها میلیون ایرانی قهرمان همچنان وجود دارد، اضافه کرد: پس باید ملت ایران برای این دستاورد بزرگ بر خود ببالند.

وی با اشاره به اینکه، مقام و جایگاه شهید و شهادت موضوعی نیست که بر کسی پوشیده باشد؛ کفن شهید همان لباس‌های بهشتی است؛ اضافه کرد: در اهمیت جایگاه و مقام شهید همین بس که امیرالمومنین(ع) در محراب شهادت گفتند «فزت و رب الکعبه» و این نشان می‌دهد که رستگاری در شهادت است.

انتهای پیام/