IMG_4075

همزمان با آغاز عملیات سراسری با عنوان “تداوم دفاع بیولوژیک شهدای مدافعان سلامت” با حضور نیروهای بسیج و سپاه که از فردا چهارشنبه ۶ فروردین در کشور برگزار می شود، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سردشت نیز با بکارگیری رده های بسیجی و گروه های جهادی این عملیات را به مدت ۱۰ روز اجرا می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء آذربایجانغربی ، سرهنگ پاسدار “محمدی اصل ” فرمانده سپاه شهرستان سردشت در نشست با خبرنگاران با تشریح این عملیات گفت: عملیات “تداوم دفاع بیولوژیک شهدای مدافعان سلامت” با محوریت نیروی زمینی سپاه در سطح کشور و شهرستان سردشت کلید خورده است.

او افزود: گردان های بیت المقدس، حوزه های مقاومت، پایگاه های مقاومت، کارکنان ، بهداشت و درمان سپاه و گروه های جهادی از فردا ۶ فروردین تا ۱۶ فروردین به مدت ۱۰ روز در شهرهای سردشت ، ربط و نلاس در این عملیات شرکت می کنند.

فرمانده سپاه سردشت با بیان اینکه ۳۵۰ نفر از بسیجیان در قالب بیش از ۵۰ دستگاه خودرو عملیات دفاع بیولوژیکی شرکت می کنند تصریح کرد: بسیجیان در یگان های جنگ نوین سپاه مأموریت خودشان را در دو محور رژه خودرویی و ضدعفونی و گندزدایی شهرهای سردشت ، ربط و نلاس در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا آغاز می کنند.
سرهنگ محمدی اصل هدف از اجرای این عملیات را “نمایش اقتدار” رده ها و یگان های عملیاتی و “توان عملیاتی” یگان در جنگ های نوین و در صحنه های واقعی برشمرد و گفت: در این علمیات توانمندی ها و کمبودها در شناسایی و مواجهه با تهدیدات بیولوژیکی و بیوتروریسم احصاء می شود.

وی با تأکید بر اینکه در مدت برگزاری عملیات دفاع بیولوژیکی تمامی مراکز دخیل در موضوع از جمله شبکه بهداشت و درمان، سازمان ها و ادارات خدماتی و اجرایی با مسئولیت سپاه همکاری لازم را انجام خواهند داد افزود: همه مناطق شهری و روستایی شهرستان سردشت توسط رده های سپاه بلوک بندی شده تا در مأموریت محوله همه نقاط پوشش داده شود.

گفتنی است “عملیات تداوم دفاع بیولوژیک” در سردشت از ساعت ۱۱ صبح فردا چهارشنبه ۶ فروردین در بلوار ورودی شهر سردشت و به صورت همزمان با سراسر کشور آغاز می شود.

انتهای پیام/