138367718_189815081fcbcf1

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: امروز مدافعان سلامت همان لباس مدافعان امنیت را پوشیدهاند و افتخار خدمت به مردم را دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا، سردار حبیب شهسواری صبح امروز در جلسه شورای اداری و شورای مبارزه با کرونا ویروس شهرستان شاهین‌دژ، اظهار داشت: تلاش‌گران و مدافعان سلامت برای بهبودی و سلامتی مردم از جان شیرین خود میگذرند و رهبر معظم انقلاب حق مطلب را با شهید خطاب کردن افرادی جان خود را در این راه نثار کردهاند ادا فرمودند و همه متوجه شدند که دفاع از مملکت صِرف لباس رزم نیست و دفاع از سلامت جامعه نیز به مثابه دفاعی واقعی است.

وی، افزود: مدافعان سلامت حماسه بی نظیری را رقم زده و ضمن مبارزه با این ویروس، سلامت جامعه را با جان خود تضمین کردند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجانغربی، با اشاره به با سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: برای سپاه فرق ندارد که چه لباس رزم بپوشد و در میدان نبرد ازمردم و کشور دفاع کند و چه لباس کمک رسانی به تن کند و در به در به دنبال یافتن مستمندان جهت کمک رسانی و خدمت اقدام کند و این مصداق «سپاه، از مردم و برای مردم» است.

وی، تصریح کرد: امروز کشورهای به ظاهر پیشرفته گرفتار این ویروس هستند و با تمام قدرتی که از خود انعکاس میدهند همچنان درگیر این ویروس هستند و هنوز نتوانسته اند ان را کنترل نمایند اما با مدد الهی و اییثار مدافعان سلامت در کشور عزیزمان توانسته ایم از یک حالت جهشی به یک شیب ملایم برسیم.

سردار شهسوای، گفت: آذربایجان غربی توانست با تمام تلاش خود رتبه اول غربالگری را به خود اختصاص دهد و با هماهنگی های بعمل آمده با ستاد مبارزه با کرونا ویروس توانستیم گامهای موثری در راستای ضدعفونی برداریم تا جایی که ۵۶۰۰ نفر بسیجی را در راستای رزمایش دفاع بیولوژیکی بکار گرفتیم و ۷ میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده را جهت از بین بردن ویروس مصرف کردم.

وی، ادامه داد: با تشکیل بیمارستان صحرایی شهید عارفیان و نقاهتگاههای مجهز و همچنین کارگاههای تولید ماسک با ظرفیت ۵۹ هزار ماسک در روز در سطح استان به همراهی با دولت در زمینه مبارزه با کرونا برخاسته ایم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجانغربی، همچنین از راه اندازی و بکارگیری دستگاه تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۱۱۰ هزار ماسک در روز خبر داد و گفت: انشاءالله این دستگاه بزودی راه اندازی خواهد شد.

تصریح کرد: بایست به فکر افرادی باشیم که در دوران بحران کرونا معیشت انان دچار مشکل شده است و در  راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات در ماه رمضان سپاه اماده بکار شد و از طرفی دیگری وزارت کشور نیز ابلاغیه ای با همین موضوع و پویش کمک های معیشتی و همچنین از سوی ستاد اقام نماز جمعه کشور نیز قرارگاه مواسات به ائمه جمعه سراسر کشور صادر شد که با تعامل گسترده ای که با استانداری و نماینده ولی فقیه در استان داشتیم تصمیم گرفتیم تا با یک حرکت مهم و متحد “ستاد مشارکت مومنانه مردمی” را راه اندازی و انشاءالله در طول ماه مبارک رمضان بسته های معیشتی را با برچسب های لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب بین نیازمندان استان توزیع کنیم  که روز چهارم اردیبهشت اولین مرحله بسته های معیشتی به میزان ۲۰۰ هزار بسته در سطح استان توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/