بیانیه

دفتر بسیج دانش آموزی شهرستان میاندوآب به مناسبت گرامیداشت هفته معلم بیانیه ای به شرح ذیل صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا،

در این بیانیه آمده است:

“معلمی شغل و حرفه نیست بلکه شأنی از شئون خداوند تبارک و تعالی و سراسر ذوق و هنر و توانمندی است. معلم ایمان را بر لوح جان حک می‌کند و ندای فطرت را به گوش همگان می‌رساند. معلم امانت دار است و مهمترین گوهر گیتی- انسان- امانت اوست

روز معلم یاد آور خلوص، نبوغ و فضائل بی شمار مردی است از تبار ایمان، روز بزرگداشت دانشمند کم نظیر، متفکر شهید، علامه مرتضی مطهری.

دفتر بسیج دانش آموزی شهرستان میاندوآب  این ایام را گرامی داشته و روز معلم و نیز هفته بسیج فرهنگیان را به تمامی معلمان و فرهنگیان عزیز که همت بی‌شائبه خویش را برای رشد و تعالی آینده سازان مرز و بوم میهن اسلامی به کار می‌گیرند، تبریک و تهنیت عرض می‌نماید و یاد آور می شود آینده ی هر جامعه ای در سیمای کنونی آموزش و پرورش آن جامعه نمایان است و سعادت جامعه در دست توانای معلمان است مقام شامخ معلم آنقدر رفیع و ارزنده است که ستودن آن در حیطه کلام و سخن نمی گنجد.

هرچند هر روزکه تعلیم و تربیت در جامعه جریان دارد، روز معلم است، اما دوازدهم اردیبهشت در انقلاب عزیز ما، مصادف با سالروز شهادت پاره تن امام راحل (قدس سره )، استاد شهید مرتضی مطهری (ره) است،   هم او که خلعت معلمی بر قامت رسایش برازنده بود و علاوه بر برخورداری از « مداد العلماء » با نثار خون خویش مصداق « دماء الشهداء» نیز گردید و از دو ویژگی علم و شهادت بهره مند شد.

بدون شک اگر ملت بزرگ ایران بیش از ۳۶ هزارشهید دانش آموز به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است، نقش معلمان متعهد و انقلابی در این افتخار بزرگ ملت ما غیرقابل انکار است. معلمان انقلابی نه تنها با تربیت دانش آموزان انقلابی راه شهادت طلبی را مقابل آنها گشودند بلکه، خود نیز از بذل جان خود در مسیر حفاظت از انقلاب اسلامی دریغ نکردند و خون معلمان شهید صفحه های پر افتخاری در کارنامه این قشر فرهیخته ترسیم کرده است.

اهمیت این مهم تا آن جاست که مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در تکریم شخصیت و ویژگی های مطلوب معلم در تراز انقلاب اسلامی می فرمایند: « یک کشور اگر بخواهد به سرافرازی برسد، به رفاه و غنا برسد،به علم و توفق علمی منتهی شود، اگر بخواهد مردم شجاع، آزاده، فهمیده، عاقل، خردمندو متفکر تحویل جامعه بشری دهد، باید این زیرساخت اصلی را درست کند؛ زیر ساخت تعلیم دوران کودکی و نوجوانی. این ، شأن معلم است.(بیانات معظم له در دیدار جمعی از فرهنگیان مورخه۱۸/۰۲/۹۲)

هم اکنون نیز به منظورتحقق تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی ظهور حضرت مهدی (عجل ا… تعالی فرجه الشریف) ، نقش معلم به عنوان کنشگر اصلی درنظام تعلیم و تربیت بسیار حساس و قابل توجه است و امیدواریم که معلمان و فرهنگیان فرهیخته شهرستان ، همانگونه که تاکنون در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی نقش اساسی خودرا ایفا نموده اند،

در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب بعنوان سال جهش تولید مزین گردیده، نقش کلیدی در فرهنگ سازی حمایت از تولیدملی و استفاده از کالاهای ایرانی و تحقق اهداف اقتصادی کشور، خواهند داشت.

دفتر بسیج دانش آموزی شهرستان میاندوآب  –اردیبهشت ۹۹”