فرمانده سپاه خوی گفت: معلم‌ها در عمل ثابت کردند که اسوه ایثار و امانتداری هستند

به گزارش خبرنگار سپاه شهدا از خوی همزمان با هفته معلم و گرامیداشت مقام و جایگاه معلم فرمانده سپاه خوی در راس اکیپی از مسئولین دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه و حفاظت با رئیس و کارکنان  اداره آموزش و پروورش این شهرستان دیدار کرد.

فرمانده سپاه خوی سرهنگ پاسدار محمدباقر علایی در این دیدار ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت  یاد و خاطره شهیده مطهری، گفت: شهید مطهری یک الگو و اسوه کامل در وادی مقدس تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به بیانات امام امت(ره) که فرموده اند «معلم امانت داری است که امانت او غیر از همه امانت‌هاست، انسان امانت اوست”، افزود: امانت داری در حیطه معلمی چنان معنا پیدا کرده که امروزه با وجود بحران کرونا و تعطیلی مدارس، معلمان با فعالیت در فضای مجازی همچنان به آموزش مشغول هستند تا امانت داری خویش را همچنان با آموزش از راه دور تداوم دهند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوی نیز در این دیدار ضمن تبریک هفته معلم، گفت: جایگاه معلم بسیار حائز اهمیت است به طوری که کسی قادر به بیان فضایل آن نیست تا جایی که ملائک به مقام و جایگاه معلم درود و تهنیت می فرستند.

حجت‌الاسلام محمد رستمی افزود: رسالت معلمان و مربیان آموزشی وظیفه‌ای بسیار سنگین و مهمی است چراکه زمان جنگ فیزیکی دیروز به جنگ نرم و فکری امروز تبدیل شده است و معلمان به عنوان عرصه داران و افسران پیشگام در این جنگ نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

انتهای پیام