سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > دیدار جمعی از مسئولین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ با مادر شهید یعقوب حیدری+زندگینامه و تصاویر


دیدار جمعی از مسئولین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ با مادر شهید یعقوب حیدری+زندگینامه و تصاویر

بعدازظهر امروز جمعی از مسئولین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ با حضور در منزل شهید یعقوب حیدری با مادر این شهید از نزدیک دیدار کردند.

   

بعدازظهر امروز مسئولین بازرسی،بسیج سازندگی ،ایثارگران و فرمانده حوزه روستایی علی ابن ابیطالب(ع) ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ طی یک سفر نیمروزی به روستای الی بالتای این شهرستان با حضور در منزل شهید یعقوب حیدری با مادر این شهید والامقام دیدار کردند.

گفتنی است شهيد يعقوب حيدري در سال1341 در يك خانواده مؤمن و متدين در روستاي الي بالتا از توابع شاهين دژ متولد و دوره ابتدايي را در محل سكونت خود به پايان رسانيد. با توجه به عدم امكانات تحصيل در منطقه به شهرستان شاهين دژ جهت ادامه تحصيل مهاجرت نمود و مقطع راهنمايي را نيز با موفقيت به پايان رسانيد.

وقتي وارد دبيرستان شد، درست مصادف با اوايل انقلاب يعني سال1357 بود. زمانیکه وی راهپيماييها را عليه رژيم ديد، در خود احساس وظيفه كرد كه بايد سنگر تعليم و تربيت را رها كرده و در سنگر مبارزه فعاليت نمايد. لذا قلم را بر زمين نهاد و اسلحه به دست گرفت و به عضويت سپاه پاسداران درآمد و مدت اندكي طول نكشيد كه با توجه به رشادتهايي كه در عملياتهاي منطقه از خود نشان داد از طرف مسؤلين رده بالاي سپاه به عنوان فرمانده گردان ضربت منصوب شد.

حال اين مسؤليت خطير بر دوش اين سرباز رشيد اسلام سنگيني مي كرد و هر روز جهت اداي دين خود بيشتر عاشق و عاشقتر مي شد و همچون شمعي مي سوخت و به اطرافيان روشنايي مي بخشيد. حدود17 سال با لباس مقدس سپاه در كليه عملياتها و پاكسازيهاي منطقه و جبهه حضور عاشقانه و عارفانه داشت و پس از اتمام جنگ نيز در قرارگاه حمزه سيدالشهدا(ع) داراي مسؤوليت بزرگي بود تا اينكه در تاريخ1374/7/12، زماني كه به همراه13 تن از همرزمان خود مهمات فاسد شده پايگاه ها را منهدم مي كردند، بر اثر انفجار به شهادت رسيد.

تصاویری از شهید یقوب حید

روحش شاد و يادش گرامي باد.

انتهای پیام /

تاریخ مخابره: 1395/09/15  |  زمان: ١٤:٢٣  | شماره خبر: ٢٦٩٠٨٩  

 

خروج