دوشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٥
اخبار > اقتصاد مقاومتی هم عزت ملی است و هم گره گشای فعلی


فرمانده ناحیه چایپاره

اقتصاد مقاومتی هم عزت ملی است و هم گره گشای فعلی

فرمانده ناحیه چایپاره در همایش اقتصاد مقاومتی اصناف شهرستان گفت:اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل،انقلاب اسلامی روز به روز قدرتمندتر خواهد شد.

   

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء؛همایش اقتصاد مقاومتی با حضور فرماندار شهرستان،اصناف و فعالان اقتصادی شهرستان به همت حوزه بسیج ادارات،اصناف و کارگری ناحیه در سالن 9دی شهرستان برگزار شد.

سرهنگ حق زاده در آغاز سخنرانی خود ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در همایش و تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش،لزوم برگزاری چنین همایش هایی را در وضع کنونی اقتصاد کشور بسیار ضروری دانسته و افزود:با بررسی شعار های این سال میتوان به این نتیجه رسید که اقتصاد مقاومتی یکی از واژه های کلیدی در تبیین نقشه راه حرکت ملت و انقلاب است که توسط رهبر معظم انقلاب مکرراً به آن تأکید می شود.

فرمانده ناحیه در ادامه گفت:با بررسی زمان گذشته و اکنون می دانیم به اندازه توسعه سیاسی که انجام گرفته،نظام اقتصادی آن چنان قوی و مستحکمی نداریم ولی باید در جهت مستحکم سازی اقتصاد کشور با حفظ استقلال کشور که مهمترین اساس اقتدار انقلاب است تمامی تلاش خود را به کار بندیم.

کارشناسان اقتصادی می گویند تحریم ها 30 درصد مشکلات اقتصادی کشور است در صورتی که بررسی سابقه عملکرد دولت ها به راحتی می توان حدس زد که بعداز دوران دفاع مقدس همواره یک راهبرد جامع برای اقتصاد خود نداشتیم که به چند نمونه از آن اشاره می کنیم:

بازار پولی و مالی:اکنون دچار نوعی خودسری است چنان که هم اکنون تولیدکنندگان خرد و بخش خصوصی تقریباً از چرخه بازار کنار گذاشته شده اند و نتیجه آن این شده که بدهی بانک ها به بانک مرکزی حدود 85 هزار میلیارد تومان می باشد.

بورس:با توجه به سهم دولت در صنایع بزرگ کشور نیازمند تدبیر و مدیریتی جهادی است.

پتروشیمی:تبدیل شده به تهیه کننده مواد اولیه صنایع کشورهای دیگر.در کل اقتصاد در حال فروش مواد اولیه و وارد کردن کالاهای مصرفی و واسطه ای است.

سرهنگ حق زاده در ادامه افزود:کارشناسان می گویند طی چهار سال آینده 9 میلیون نفر بیکار و آماده به کار خواهیم داشت .تمرکز و سرمایه گذاری بیشتر معطوف به پتروشیمی آن هم از جنس صنایع بالادستی که هزینه تولید هر شغل در آن بنا برگفته وزیرکار یک میلیارد و دویست میلیون تومان است.صنعتی که خروجی آن ارزان ترین فراورده ها و نتیجه آن ایجاد شغل برای نیروی کار کشور های دیگر است.

فرمانده ناحیه چایپاره در ادامه گفت:اقتصاد مقاومتی یک اندیشه تجزیه شده در دنیاست و فقط اختصاص به کشور ما ندارد.رهبر معظم انقلاب چگونگی بهره برداری از اقتصاد مقاومتی را منوط به اهداف کشور دانسته و فرموده:اقتصاد مقاومتی کشور را در برابر تکانه های گوناگون جهانی اعم از بدخواهانه یا غیربدخواهانه حفظ خواهد کرد.

فرمانده ناحیه چایپاره در پایان سخنرانی خود گفت:از مهمترین محورهای شکل گیری اقتصاد مقاومتی می توان به این موارد اشاره کرد:1.حمایت از تولید ملی 2. مردمی کردن اقتصاد 3. اصلاح الگوی مصرف 4.کاهش وابستگی بودجه کشور به نفت.توجه به فرموده های رهبر معظم انقلاب برای نجات اقتصاد کشور الزامی است که می توان به این موارد اشاره کرد:ساده زیستی مسئولان،حمایت از تولیدات ملی،رسیدگی به محرومان جامعه و تلاش برای اشتغال زایی.

انتهای پیام /

 

تاریخ مخابره: 1395/10/16  |  زمان: ٠٧:٤٠  | شماره خبر: ٢٧١٠٣٨  

 

خروج