دوشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٥
اخبار > همایش و راهپیمایی عظیم5000نفری 9 دی در سلماس برگزار شد


به همت سپاه سلماس و به مناسبت 9 دی برگزار شد

همایش و راهپیمایی عظیم5000نفری 9 دی در سلماس برگزار شد

به مناسبت یوم الله 9 دی و روز بصیرت همایش عظیمی توسط سپاه سلماس در سالن دوهزار نفری استادیوم سلماس برگزار شد

   

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء استان آذربایجان غربی؛امروز نهم دی ماه سال95 به گرامیداشت حماسه عظیم 9 دی ،همایش 5000 نفری با حضور اعضای شورای تأمین و خانواده شهداء و پایوران و سربازان و بسیجیان و آحاد مردم در سالن دو هزار نفری استادیوم سلماس برگزار گردید.در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی آغاز شد حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان ضمن تبریک سالروز این حماسه مردمی،به خواص بی بصیرت و اشتباهات ایشان اشاره نموده و خاطر نشان شدند که هرکس از خط ولایت خارج شود هرگز به عاقبت بخیری دست نخواهد یافت. سپس حجت الاسلام والمسلمین نوروزی سید تاج الدینی استاد حوزه و دانشگاه و معاون پارلمانی رئیس جمهور در دولت قبلی پشت تریبون رفته و شروع به سخنرانی نمودند.ایشان در ابتدای سخنان خود به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی)اشاره نمودند که:حادثه بی نظیر 9 دی و قدرت فکری مردم،از نمونه های قدرت نظام است.وی ضمن گرامیداشت یوم الله نهم دی ماه اظهار داشت: در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی ایران روزهای مهم و بیاد ماندنی بسیاری وجود دارد که یکی از این روزها حماسه عظیم و مردمی 9 دی سال 88 است.
 
حاج آقا سید تاج الدینی حماسه 9 دی، را یک حرکت مردمی خود جوش دانست و تصریح کرد: در حماسه 9 دی از یک سو پیوند ناگسستنی مردم با انقلاب تقویت شد و از سوی دیگر نقش رهبری و ولایت در خنثی سازی توطئه دشمنان برای همگان مشخص گردید.
 
وی با بیان اینکه در حماسه 9 دی مردم با بصیرت ایران اسلامی با آرمان های امام راحل و  انقلاب تجدید عهد کردند، افزود: حضور حماسی و خودجوش مردم در راهپیمایی بزرگ 9 دی ماه 88 تمام توطئه های دشمنان و برنامه ریزی های چندین ساله آنان را نقش بر آب کرد.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور در دولت قبل در ادامه تأکید کرد: فتنه 88 نتیجه طراحی و برنامه ریزی طولانی مدت و بسیار پیچیده سرویس های اطلاعاتی دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنان بوده است.
 
وی با بیان اینکه حماسه 9 دی و فتنه 88 آزمونی بزرگ برای نظام بود، تصریح کرد: از میان آسیب های دردناکی که در طول 30 سال گذشته متوجه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده بود فتنه 88 از حیث ماهیت، بُعد شیوه، ابزارها، بازیگران و آثار و پیامدهایش منحصر به فرد بوده است که البته به جز عده ای معدود همگی سربلند از آن بیرون آمدند و نتیجه آن هم واکسینه شدن کشور در مقابله این گونه فتنه افکنی ها بود.
 
سپس به پیامدهای منفی و اقدامات فتنه گران در جریان حوادث 88 پرداخت و در این خصوص حجمه به باورها و ارزش های دینی، زیر سوال بردن نهادهای قانونی نظام، ساختار شکنی و القاء یأس و ناامیدی در ذهن مردم و جوانان نسبت به آینده کشور و صحت انتخابات را از جمله این اقدامات برشمرد که اثراتی همچون افزایش فشارها، تشدید تحریم ها، افزایش مطالبات دشمن در موضوع هسته ای، افزایش امید دشمن به براندازی نظام را برای کشور به همراه داشت.
 
وی در پایان به برکات حماسه 9 دی اشاره و در این خصوص اثبات نقش بی بدیل ولایت و رهبری در خنثی سازی توطئه دشمنان، تقویت پیوند ناگسستنی مردم با انقلاب، افشای چهره نفاق، آشکار شدن نقش بصیرت و ولایت مداری مردم در مقابل توطئه دشمنان و تمسک به ایمان و اعتقادات دینی را از جمله این برکات دانست.

پس از این همایش راهپیمایی پرشکوهی برگزار شد و مردم با سر دادن شعار مرگ بر امریکا و مرک بر فتنه گر و از این قبیل ،انزجار خود را از عاملان فتنه88 و افرادی که به امام حسین(ع)و امام شهداء و رهبر عزیز بی احترامی و هتک حرمت کرده بودند نشان دادند و در پایان بیانیه قرائت شد.

انتهای پیام/

 

تاریخ مخابره: 1395/10/09  |  زمان: ١٥:١٤  | شماره خبر: ٢٧٠٧٢٢  

 

خروج