دوشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٥
اخبار > همایش همبستگی و وحدت در چالدران+ تصاویر


همایش همبستگی و وحدت در چالدران+ تصاویر

همایش همبستگی و وحدت در چالدران+ تصاویر

به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت همایش وحدت و همبستگی در شهرستان چالدران بر گزار شد .

   

به گزارش پایگاه اصلاع رسانی سپاه شهداء، جمعی از روحانیون اهل تسنن و تشیع ، سران و طوایف عشایر و اقشار متفاوت مردم در محل سالن ورزشی سردار شهید عبداله پور دور هم جمع شدند تا یک بار دیگر وحدت و انسجام خود را در قالب بر گزاری همایش وحدت و همبستگی به دشمنان اسلام نشان دهند و به آنها بگویند که توطئه های آنان در جهت ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان کار ساز نیست .

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه چالدران  در این همایش  گفت: با توجه به مرزی بودن منطقه چالدران همه باید ضمن حفظ بصیرت بسیار هوشیار باشیم .

حجت الاسلام حلمی با بیان اینکه دین مبین اسلام همیشه ما را به وحدت، همبستگی، اتحاد و برادری دعوت کرده است، اظهار داشت: وحدت و عزت مسلمانان مایه سربلندی دین مبین اسلام است.

وی بیان داشت: وحدت یکی از اساسی ترین اقدام های امام راحل بود که برای مسلمانان باقی ماند و مقام معظم رهبری نیز همواره تأکیدهای فراوانی بر همبستگی بین اقوام و مذاهب مختلف در حکومت اسلامی ایران دارند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه چالدران  اضافه کرد: مسلمانان باید به دور از هر اختلافی و با آگاهی کامل و هوشیاری تمام، فریب تبلیغات گوناگون دشمنان را نخورند.

حجت الاسلام حلمی خاطر نشان کرد : دشمن با هجمه های فرهنگی در کمین جوانان و خانواده ها نشسته که باید در این راستا هوشیار بوده و جوان ها را فراموش نکنیم.

وی اظهار داشت: گروه های تکفیری هم توطئه استکبار است تا چهره ای خشن از اسلام را معرفی کنند و جوانان را از اسلام حقیقی گمراه کنند.

فرمانده سپاه شهرستان چالدران نیز در این همایش گفت : همدلی، همزبانی و همراهی در شهرستان چالدران زبانزد عام و خاص است و همه باید مروج وحدت و مودت و برادری باشیم.

سرهنگ پاسدار حسین محمد باقرلو ادامه داد: مردم منطقه چالدران همه در محبت به اهل بیت (ع) همدل و یکصدا هستند.

وی یادآور شد: دشمنان با ترفندهای مختلف می خواهند این وحدت و برادری را از بین ببرند اما تاکنون در این مسیر موفق نبوده اند.

ماموستا صمصامی یکی از روحانیون اهل تسنن شهرستان چالدران نیز در این همایش با اعلام اینکه در حال حاضر برادران اهل تشیع و تسنن در کنار یکدیگر به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند افزود :زندگی مسالمت مسلمانان همواره دشمن را از دست یابی به منافع خود محروم ساخته است.

 

انهای پیام/

تاریخ مخابره: 1395/09/28  |  زمان: ١٣:٢٤  | شماره خبر: ٢٦٩٩٤٤  

 

خروج