دوشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٥
اخبار > 9 دی یکی از بارزترین و به یاد ماندنی ترین روز های تاریخ انقلاب است


فرمانده سپاه بوکان:

9 دی یکی از بارزترین و به یاد ماندنی ترین روز های تاریخ انقلاب است

فرمانده سپاه بوکان گفت: فتنه سال 88 ، سناریویی به هم پیچیده و دارای لایه‌های پنهان فراوانی است که در گذر زمان بخش‌های مختلفی از آن آشکار شده و دست‌های پنهان سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی دشمنان ملت ایران در پیوند با ایادی داخلی آنان عیان خواهد شد.

   

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء آذربایجان غربی ، فرمانده سپاه بوکان در گردهمایی سیاسی پایوران این سپاه اظهار داشت: روز نهم دی روز حضور گسترده مردم ایران در دفاع از کیان ولایت و خروشی برای پاسداشت امامت ائمه هدی(ع) بود؛ چرا که مردم جسارتِ خائنین را به عاشورا و امام حسین دیده و مظلومیت ولی امر خود را ماه‌ها شاهد بودند.

وی با بیان اینکه این حرکت عظیم یک روزه ، یک ماهه و یک ساله شکل نگرفت بلکه زیر بنیادهای نهم دی ماه در خون و جان مردم ایران وجود داشت افزود:مردم ایران اعتقاد دارند، حبل الله رشته­‌ای است که بشر را به خدا می­‌رساند و این رشته که از آسمان به سوی زمین کشیده و آویخته است قرآن، رسالت­ و ولایت است.

فرمانده سپاه بوکان افزود: استکبار برنامه های خود را با ایجاد اختلاف و تفرقه در میان کشورهای اسلامی ادامه می دهد و ایجاد گروه های تکفیری همچون داعش و گسترش جنگ در کشورهای عراق و سوریه در راستای سیاست اختلاف افکنی در میان مسلمانان دنبال می شود.

سرهنگ مظاهری تصریح کرد: در نظام ولایی ، ولایت پذیری مترادف با نفی سلطه زورگویان و تجاوزگران است و هیچ قدرت و قدرتمندی، فوق قدر­ت و حاکمیت خداوند نیست و در زمان غیبت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه، ولایت امر و امامت امت بر عهده فقیه عادل،با تقوا، آگاه به زمان، مدیر و مدبر است.

وی افزود: همان کسی که ولایتمداری را با بهره بردن از ولایت اولیا و انبیای الهی آموخته است و راهش راه قرآن است و همه اصول و روش­های تربیتی­‌اش برگرفته از معارف ارزشمند اسلام و سیره و روش پیشوایان معصوم است، سیره‌­ای که منجر به بصیرت و بیداری  انسان‌ها و تجدید بیعت آنان با ولی فقیه می­‌شود.

فرمانده سپاه بوکان با بیان اینکه این اعتقاد مردم ایران به آن‌ها چنین بصیرتی را می‌دهد که به امر ولی فقیه انقلاب لبیک گفته و هشت سال در دفاع مقدس جان فشانی می‌کنند و به امر او بزرگ‌ترین حماسه‌ها را می‌آفرینند و در روز نهم دی چنان حرکتی را از خود نشان می‌دهند.

سرهنگ مظاهری در ادامه با تشریح مفهوم فتنه گفت: شرايط فتنه، شرايطي است که حق و باطل معلوم نباشد و دو گروه يا دو فرد يا دو جريان فکري و سياسي در مقابل هم قرار گيرند و معلوم نباشد که حق با کيست؟

مظاهری تاکید کرد: وظيفه ما در اين مقطع حساس بسيار سنگين است و بايد ضمن پرهيز از هر گونه تشنج در جامعه، بـا حفظ وحدت و يكپارچگى در مقابـل اين توطئه هاى فرهنگى دشمنان قاطعانه بـايستيم و اجازه ندهيم كه اصول و ارزشهاى اسلامى و مقدسات دينى ما را مورد هجمه قرار داده و آنها را تضعيف کنند.

فرمانده سپاه بوکان گفت: وظيفه بسیجیان و پـاسداران برای حفظ دستاوردهاى انقلاب اسلامى اين است كه با هوشيارى كامل و طبق قانون و بدون ايجاد هر گونه تشنج در جامعه عوامل مفسده انگيز را بـه صورت قاطع كشف،شناسايى و بـه مقامات صالحه معرفى کنند.

فرمانده سپاه بوکان اظهار داشت: ملت ایران در 9 دی به میدان آمدند و جواب خیانت و خباثت را داده و دشمن را شکست دادند.

 سرهنگ مظاهری یاد آور شد: فتنه سال 88 ، سناریویی به هم پیچیده و دارای لایه‌های پنهان فراوانی است که در گذر زمان بخش‌های مختلفی از آن آشکار شده و دست‌های پنهان سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی دشمنان ملت ایران در پیوند با ایادی داخلی آنان عیان خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از واقعیت‌های غیرقابل انکار فتنه ۸۸، نقش و عملکرد «سران فتنه» است که به حق در حوادث پس از انتخابات در دشمنی و عناد با نظام اسلامی و مردم و در همکاری و همراهی تام و تمام با دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران در جریان فتنه ۸۸، سنگ تمام گذاشتند و آتش فتنه‌ای را برافروختند که هزینه‌های بسیار سنگین و البته نابخشودنی را بر مردم و نظام تحمیل کرد.

فرمانده سپاه بوکان افزود: دمیدن در شیپور تقلب، فراخوان برای اردوکشی‌های خیابانی، طرح ادعای کذب تجاوز به دستگیرشدگان اغتشاشات پس از انتخابات، تکرار شعار‌ها و خواسته‌های طرح شده از سوی مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا، به هرج و مرج و آشوب کشاندن خیابان‌های تهران، همدستی با گروهک‌ها و چهره‌ای ضد‌انقلاب در جریان آشوب‌های خیابانی، ارتکاب فجایع و حرمت‌شکنی‌های روز عاشورای ۸۸ تنها گوشه‌ای از خیانت‌ها و خباثت‌های سران فتنه در جریان فتنه بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری بود.

فرمانده سپاه بوکان اظهار داشت: تحقق حماسه سیاسی مردم ایران در انتخابات ۹۲ را می­توان واجد دستاوردهای ارزشمندی برای نظام اسلامی دانست که شاید یکی از مهمترین آنها را بتوان خنثی سازی مبانی و اساس فتنه سال 88 دانست.

وی به تبعات فتنه 88 در داخل و خارج نیز اشاره کرد و گفت: قطعاً فتنه 88 خسارات مادي، معنوي و حيثیتي زيادي براي نظام و كشورمان چه در داخل و چه در سطح بين‌الملل به همراه داشته است، فتنه‌اي كه اگر انجام نمي‌شد، شيريني حضور 40 ميليوني مردم و آراي بالاي رئيس‌جمهور منتخب در آن مي‌توانست ضمن افزايش مشروعيت مردمي جمهوری اسلامی، باعث استحكام بيشتر كشور و نظام در همه زمينه‌ها، چه در داخل و چه در خارج، شود و نظام مي‌توانست به پشتوانه اين انتخابات بزرگ، در جوامع بين‌المللي از موضعي قدرتمندتر در پيگيري خواسته‌هايش، اقدام كند.

وی یادآور شد: فتنه ضمن اينكه ذائقه مردم و دلسوزان انقلاب را تلخ كرد، باعث تحميل خسارات زيادي اعم از سياسي، اقتصادي، مادي و معنوي براي كشورمان در داخل و خارج شد.

فرمانده سپاه بوکان در پایان بصیرت را مرز بین عوام و خواص دانست و گفت: یکی از مهمترین مسئولیتهای خواص ،بر دوش کشیدن این امر مهم است که نگذارند مردم به سمت عوام گری پیش بروند وبه آنها بصیرت وآگاهی دهند وثانیا حمایت از حق واستمرار آن که خود را بیمه حق محوری الهی نمایند با همسونشدن با دنیا طلبی دنیا خواهان ،حکومت حق را استوار ساخته و از خطرات وانحرافات مصون دارند.

 

تاریخ مخابره: 1395/10/06  |  زمان: ٠٩:٢٢  | شماره خبر: ٢٧٠٤٠٦  

 

خروج