سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > همایش مشترک ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج در سردشت برگزار شد


با حضورماموستاها و فرماندهان پایگاه های مقاومت

همایش مشترک ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج در سردشت برگزار شد

همایش مشترک ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج در سردشت برگزار شد.

   

همایش مشترک ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج با حضور سرپرست فرمانداری سردشت، بسیجیان، روحانیون و شورای تامین و اداری روز چهارشنبه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت برگزار گردید.

"حجت الاسلام و المسلمین محسن عبدالملکی" در این مراسم با اشاره به اینکه شناخت جریان های افراطی سبب تامین امنیت کشور می شود گفت: هیچ جامعه ای نمی تواند در برابر یک شخص دین دار ایستادگی کند ولی اگر آن فرد دین دار در مسیر انحرافی قرار گیرد تهدید وی برای جامعه چه بسا بیشتر می شود.

این استاد حوزه و دانشگاه، کفر را در مقابل اسلام قرار داد و گفت: کفر همیشه دشمنان آشکاری برای مسلمانان بوده اند اما به واسطه افراط نحوه مقابله خود را تغییر داده اند.

وی گفت: کفر، افراط را به شاخه های خشک درخت تشبیه کرده و اعتقاد دارد که اسلام درخت تنومندی با ریشه های قوی است اما تنها راه برای از بین بردن این درخت، جداکردن شاخه های خشک و شعله ور کردن آنها است.

به گفته وی رفتار خارج از عقلانیت افراطی گری، واکنش خارج از عقلانیت است که دسترنج آن فاجعه سوریه و اسلام هراسی ناشی از رفتارهای خشن گروههای تکفیری است.

حجت الاسلام عبداملکی بیان کرد: اگر نقشه دشمن را بشناسیم و جریان های فکری را متحدانه در کنار یکدیگر قرار دهیم به مصالح کلانتری اندیشیده ایم که در اینصورت مسئله شیعه یا سنی بودن را فرعی می دانیم چون این موضوعات فرعی صرفا انرژی مسلمانان را هدر می دهد و سبب می شود دشمن از درب دیگری علیه مسلمانان نفوذ کند.

مام جمعه موقت سردشت نیز از دیگر سخنرانان این مراسم، در رابطه با مسئولیت های جامعه و تقسیم آنها در بین سه قشر علما، مسئولین و مردم گفت: هر یک از این اقشار در برابر مسئولیت هایی که به آنها سپرده شده است وظایفی را بر عهده دارند.

ماموستا محمد واوی عواملی را که سبب از هم گسیختگی و محقق نشدن وظایف این سه قشر نسبت به یکدیگر را برشمرد و گفت: شرط اساسی در عهده دار بودن مسئولیت های اجتماعی همدلی و یکپارچگی است اما عواملی همچون دنیاپرستی، مقام خواهی، حسادت و کینه توزی جامعه را به انحطاط می کشاند و راه نفوذ را باز می کند.

وی وجود رهبری در کشور را زمینه برهم خوردن تمام توطئه های دشمنان قلمداد کرد و گفت: به واسطه بودن رهبر در کشور حتی بعد از گذشت 4 دهه از انقلاب اگر نفوذی هم وجود داشته است با هدایت های ایشان و همگرایی مردم و مسئولین توطئه ها نقش بر آب شده است.

ماموستا واوی ماه مولود را ماه وحدت دانست و گفت: پیامبر ما حامل پیام صلح و آشتی بود و اگر بتوانیم از سیره و اخلاق ایشان پیروی کنیم هرگز از آفاتی که سبب انحطاط جامعه می شود ضربه نخواهیم خورد.

 

 

تاریخ مخابره: 1395/10/09  |  زمان: ٢١:٣٣  | شماره خبر: ٢٧٠٧٣٠  

 

خروج