چهارشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٥
اخبار > نوآوری، نیروی انسانی کارآفرین و واحدهای تحقیق و توسعه پیشران های اقتصاد دانش بنیان هستند


کارگروه اقتصاد و مدیریت

در کارگروه اقتصاد و مدیریت معاونت بسیج علمی مطرح گردید:

نوآوری، نیروی انسانی کارآفرین و واحدهای تحقیق و توسعه پیشران های اقتصاد دانش بنیان هستند

اقتصاد ایران در حال حاضر در شرایط گذر از اقتصاد سنتی مبتنی بر نهاده به اقتصاد دانش بنیان و تغییر ساختارهای قبلی از دانشگاه های مهندس پرور به دانشگاه های کارآفرین قرار گرفته است.

   

به گزارش پایگاه خبری معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء آذربایجان غربی؛ کارگروه اقتصاد و مدیریت خانه نخبگان بسیج علمی با حضور اعضای کارگروه تشکیل جلسه داد.

دکتر حیدری، مسئول کارگروه در ابتدای این جلسه با تشریح مدل گذر از اقتصاد سنتی یا مبتنی بر نهاده به اقتصاد دانش بنیان، سرمایه، نیروی کار ماهر و واحدهای تولیدی و صنعتی را به عنوان سه پیشران اصلی اقتصاد مبتنی بر نهاده برشمرد. وی دانشگاه های مهندس پرور، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، شهرک های صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی را از ساختارهای موجود در اقتصاد سنتی دانست.

مسئول کارگروه اقتصاد و مدیریت خانه نخبگان بسیج علمی، در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشریح اقتصاد دانش بنیان، پیشران های اصلی این نوع از اقتصاد را نوآوری، نیروی انسانی کارآفرین و واحدهای تحقیق و توسعه شرکت های دانش بنیان عنوان داشت. دکتر حیدری در بخش پایانی سخنان خود ساختارهای کارآمد در اقتصاد دانش بنیان را دانشگاه های کارآفرین، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و کریدرهای علم و فناوری برشمرد.

انتهای پیام/

 

تاریخ مخابره: 1395/06/01  |  زمان: ٠٩:٢٢  | شماره خبر: ٢٦٢١٣٤  

 

خروج