سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > تدریس دانش خانواده در دانشگاهها در راستای افزایش جمعیت


تدریس دانش خانواده در دانشگاهها در راستای افزایش جمعیت

تدریس دانش خانواده در دانشگاهها در راستای افزایش جمعیت

کارگاههای توجیهی افزایش جمعیت با هدف بررسی روش های علمی از منظر سلامت و راهکارهای روانشناسانه برای اساتید درس دانش خانواده با همکاری بسیج جامعه زنان و دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی برگزار می شود.

   

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا به نقل از تیار؛ چهارمین جلسه کارگروه افزایش جمعیت با حضور مسئول بسیج جامعه زنان، رییس و دبیر کارگروه افزایش جمعیت با مسئول نمایندگی نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی صبح امروز در اتاق جلسات این نهاد برگزار شد.

حمیده محدثی رییس کارگروه افزایش جمعیت بسیج جامعه زنان با بیان اینکه کارگروه افزایش جمعیت با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری و رفع دغدغه معظم له در راستای کاهش جمعیت تشکیل شده گفت: در این کارگروه تا کنون انواع همایشها و برنامه اجرا شده و هدف بعدی این کارگروه افزایش جمعیت در میان نخبگان و نسل جوان و دانشگاهی است.

وی افزود: از آنجا که دانشجویان طی دوران تحصیل یک واحد درسی با عنوان دانش خانواده طی می کنند در جهت کیفی سازی این واحد درسی برنامه هایی مدنظر است که نیاز به همکاری نهاد رهبری در دانشگاه داریم.

رییس کارگروه افزایش جمعیت اظهار کرد: این واحد درسی توسط اساتیدی که گاها غیرمرتبط با موضوع درسی هستند تدریس می شود که برآنیم تا در کارگاههای یک یا دو روزه در جهت آگاهسازی و انتقال اهداف این ماده درسی به اساتید اقدام کنیم.

وی بر لزوم ارایه برنامه ها و محورهای افزایش جمعیت و بیان ابعاد اسلامی و سلامتی افزایش جمعیت بر بانوان تأکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین اسم حسینی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان در این جلسه با بیان اینکه تحقق منویات مقام معظم رهبری امری ضروری است، گفت: برنامه ها و سرفصلها جهت برگزاری کارگاه با هدف آماده سازی و پربار کردن اساتید در اختیار این نهاد قرار گیرد تا برنامه ریزیهای لازم انجام شود.

انتهای پیام/

 

تاریخ مخابره: 1395/10/08  |  زمان: ١٢:٤٢  | شماره خبر: ٢٧٠٥٥٩  

 

خروج