سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > نصب دومین یادمان زنان شهیده در سردشت پیگیری می شود


نصب دومین یادمان زنان شهیده در سردشت پیگیری می شود

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی:

نصب دومین یادمان زنان شهیده در سردشت پیگیری می شود

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدا با اشاره به نصب یادمان زنان شهیده در پارک ائللرباغی ارومیه گفت: تلاش داریم با پیگیری از بسیج جامعه زنان کشور مجوز نصب دومین یادمان زنان شهیده را در شهرستان سردشت بعلت وجود بیشترین تعداد زنان شهیده اخذ کنیم.

   

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهدا؛ لیلا سپهری در اولین جلسه کنگره بزرگداشت 12 هزار شهید استان آذربایجان غربی که امروز در سالن جلسات شهید نیکخواه استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، گفت: کنگره کشوری 12 هزار شهید آذربایجان غربی در شهریور 96 برگزار خواهد شد.

وی افزود: در کنار تمام برنامه های جانبی کنگره  یک اجلاسیه به نام اجلاسیه زنان اجرا شود که در واقع رئیس کمیته، امور بانوان استانداری آذربایجان غربی و بسیج جامعه زنان سپاه شهدا هم دبیر این کمیته است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهدا با اشاره به نصب یادمان زنان شهیده در پارک ائللرباغی ارومیه تصریح کرد: تلاش داریم با پیگیری از بسیج جامعه زنان کشور مجوز نصب دومین یادمان زنان شهیده را در شهرستان سردشت بعلت وجود بیشترین تعداد زنان شهیده اخذ کنیم.

وی از تلاش برای برگزاری برنامههای نو در کنگره و اجلاسیه سال آتی خبر داد و گفت: تمام این جلسات و نشست‌ها تلاش برای آماده‏سازی برنامههایی است که در اجلاسیه زنان شهیده آذربایجان غربی اجرا میشود و بهتر است در افزایش کیفیت این برنامهها تمرکز شود.

سپهری با بیان اینکه تا زمان اجرای اجلاسیه و کنگره همایش اسوههای صبر و مقاومت در همه شهرستان‌های آذربایجان غربی برگزار میشود، افزود: یادوارهای در بخش بند نسوان زندانها و گلبارانی برای تخفیف مجازات زنان اجرا می‌شود و هدف از آن تلاش برای دستگیری از قشر آسیبپذیر جامعه زنان استان است.

مسؤول جامعه بسیج زنان استان آذربایجان غربی به برگزاری دیگر برنامهها در راستای آماده سازی فضای آذربایجان غربی برای اجرای کنگره 12 هزار شهید استان اشاره و ابراز کرد: جشنواره ورزشی، تولید برنامه تلویزیونی در حوزه زنان، مراسم تجلیل زنان شهیده و تکمیل یادمان شهدای زنان در استان که در باغ ائللرباغی ارومیه ایجاد شده است، از جمله این برنامهها است.

وی، پیگیری یادمان زنان شهید سردشت، برگزاری محفل انس با شهدا، جشنواره وبلاگ نویسی نقش زنان در مدارس، مسابقات ورزشی بومی، جشنواره غذا، شب خاطره با شهدا، مسابقه فراخوان مقاله، شعر، پوستر و صنایع دستی با موضوع شهدای زن آذربایجان غربی را از دیگر برنامههای مقدمه سازی برای برگزاری کنگره 12 هزار شهید استان عنوان کرد.

سپهری، اردوی زنان، تجلیل از فرزندان شهدا، دعوت از زنان فعال خارجی، برگزاری دعای توسل و زیارت شهدا در منزل 696 شهیده استان، ختم قرآن، اهدا 690 جهیزیه و رسیدگی به امور 690 زن خودسرپرست را از جمله دیگر اقدامات ضروری برای ایجاد فضای مورد قبول اجرای کنگره فوق اعلام کرد.

وی ارسال پیامک از وصیتنامه شهدا و تولید سالنامه به نام زنان شهیده آذربایجان غربی را از دیگر اقدامات جامعه بسیج زنان برای آماده سازی فضای اجرای کنگره 12 هزار شهید استان و اجلاسیه زنان عنوان و اضافه کرد: برگزاری مسابقه از وصیتنامه شهدا، ایجاد کانال تلگرامی زنان شهیده، تجلیل از مادران نمونه شهدا و نامگذاری کوچه و خیابانها به نام زنان شهیده از دیگر برنامهها در این راستا است.

انتهای پیام/

 

 

تاریخ مخابره: 1395/10/18  |  زمان: ١١:٢٤  | شماره خبر: ٢٧١٢٧١  

 

خروج