سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥
اخبار > زائران کربلای ایران سفیری شایسته برای سایر مردم هستند


معاون هماهنگ کننده سپاه شهداء آذربایجان غربی

زائران کربلای ایران سفیری شایسته برای سایر مردم هستند

معاون هماهنگ کننده سپاه شهداء گفت: هرکدام از زائران مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس می توانند سفیری برای سایر مردم باشند.

   

سرهنگ پاسدار «جلیل وحیدی» در گفت و گو با خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء آذربایجان غربی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اظهار داشت: انسان با حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس و مشاهده رشادت های و رزم آوری های آن دوران، به وضوح نمود عینی آیه شریفه «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ» مشاهده می کند و این مهم دلیل تاثیرگذاری مناطق بر روحیه مردم است.

وی افزود: برکت خون شهیدان انقلاب اسلامی موجب افزایش هر ساله آمار زائران در این مناطق می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهداء آذربایجان غربی با بیان این نکته که زیارت با معرفت اصلی مهم از نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است، گفت: شور و شوق مردم همراه با معرفت است چرا که با هر بار مراجعه به مناطق عملیاتی می توان چهره هایی نورانی را مشاهده کرد که به واسطه ارتباط با شهدا و غم و آه این ارتباط به اشک آغشته شده اند.

سرهنگ وحیدی خاطرنشان کرد: شاید سال های نخست انجام عملیاتی فرهنگی راهیان نور در مناطق عملیاتی جنوب کشور شاهد حضور اندک زائران بودیم اما امروز این رقم رشد بسیار بالایی دارد و شاهد هستیم که مردم و به خصوص قشر جوان علاقه وافری برای حضور در این مناطق دارند.

وی، اضافه کرد: امروز مردم با هدف و همراه با عشق و معرفت به مناطق آمده اند و می بینیم که ارتباط عمیقی میان توده مردم و شهدا وجود دارد.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهداء آذربایجان غربی دلیل اصلی حضور مردم و جوانان در مناطق عملیاتی را آشنایی با رسالت شهدا دانست و تصریح کرد: امیدواریم زیارت همراه با شور و نشاط و البته برخاسته از معرفت زائران ثمربخش باشد.

سرهنگ وحیدی برنامه های کاروان ها در مناطق عملیاتی جالب توجه توصیف کرد و اظهار داشت: خوشبختانه کاروان ها با برنامه و هدف مشخص عازم این مناطق می شوند و حتی کاروان های خودجوش نیز زمانی وارد مناطق می شوند به محض مشاهده راویان سراغ آن ها رفته و در جریان عملیات های مناطق قرار می گیرند.

وی، در خصوص تاثیرگذاری مناطق بر روحیه جوانان و مشاهدات خود از این وضعیت، گفت: زمانی که برای زیارت منطقه عملیاتی اروندکنار عازم این منطقه شده بودیم، دختر جوانی بود که با وجود اینکه حجاب چندان مناسبی نداشت کنار رودخانه نشسته و مشغول راز و نیاز با شهدا بود. در میان کلام این دختر می شد دانست که از کرده های خود پشیمان شده و از شهدا برای تمام گذشته اش طلب عفو و گذشت می کند.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهداء آذربایجان غربی، شناخت مناطق و سیره شهدا را مرحله اول برای داشتن زیارت بامعرفت برشمرد و اذعان داشت: در صورتی که فرد بدون شناخت منطقه و نحوه شهادت عزیزان این میهن اسلامی در مناطق حاضر شود نمی توان انتظار داشت که زیارتی بامعرفت و زیبا داشته باشد.

سرهنگ وحیدی لازمه شناخت شهدا را مرور دقیق جریان عاشورا خواند و گفت: صحنه کربلا و رشادت های جوانان و عموم رزمندگان امام حسین(ع) در خط مقدم مقابله با دشمن عینا نظیر همین ایستادگی جوانان ایران اسلامی است و به همین دلیل باید مطالعه در مورد جریان عاشورا افزایش یابد تا آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس ارتقا یابد.

وی با اشاره به حضور سرداران  سپاه در منطقه عملیاتی طلائیه داشت و عنوان کرد: شهیدانی نظیر «حمید باکری» و «ابراهیم همت» جزو شهدای شاخصی هستند که در همین منطقه به دیدار معبود شتافته اند و به همین دلیل است که هنوز مردم با این منطقه و سایر مناطق عملیاتی انس و مودت دارند.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهداء آذربایجان غربی، توجه به پیام شهدا را بسیار حائز اهمیت خواند و بیان داشت:مهم ترین پیام شهدا ایستادگی پای آرمان های نظام اسلامی و انقلاب است که باید توسط همین زائران و راویان در متن جامعه منتقل شود.

سرهنگ وحیدی حضور جوانان در مناطق عملیاتی را بسیار چشمگیر دانست و تصریح کرد: امسال حضور جوانان و میانسالان بیش از سال های گذشته است و امید است در سال های بعدی نیز همین روال ادامه داشته باشد.

 وی تصریح کرد: تمام تمهیدات لازم برای سال های آینده و حضور بابصیرت مردم در اردوها انجام گرفته تا شاهد رشد معنویات و تعمیق فرهنگ دفاع مقدس در جامعه باشیم.


انتهای پیام/

تاریخ مخابره: 1394/01/08  |  زمان: ٢٠:٢٢  | شماره خبر: ٢٠٩٦٧٢  

 

خروج