دوشنبه ٠٩ اسفند ١٣٩٥
اخبار > اردوگاه شهید باکری آذربایجان غربی امسال بهره برداری می شود


دبیر قرارگاه راهیان نور آذربایجان غربی:

اردوگاه شهید باکری آذربایجان غربی امسال بهره برداری می شود

دبیر قرارگاه راهیان نور آذربایجان غربی گفت: اردوگاه شهید مهدی باکری آذربایجان غربی تا پایان سالجاری جهت استفاده زائران استان بهره برداری می شود.

   

سرهنگ پاسدار «حسنعلی چراغی» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء آذربایجان غربی اظهار کرد: با تدابیر فرماندهی محترم سپاه شهدا و همچنین حمایت های سازمان راهیان نور سپاه و بسیج، زمینی به متراژ 20 هزار مترمربع در اختیار استان قرار گرفته تا اردوگاه شهید باکری به منظور اسکان زائران در شهر آبادان ساخته شود.

وی افزود: مراحل ساخت این اردوگاه به خوبی پیش می رود و در حال حاضر مرحله فنداسیون و خاکریزی آن به پایان رسیده و در انتظار تامین منابع جهت خرید و نصب اسکلت بندی ساختمان هستیم.

دبیر قرارگاه راهیان نور آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه استانداری وستاد راهیان نور کشور قول هایی برای تامین منابع مالی ساخت اردوگاه داده اند، تاکید کرد: در صورت تامین مالی تا پایان سال مراحل بهره برداری این اردوگاه انجام می شود و ان شاالله در مرحله بعدی راهیان نور، زائران خانوادگی در اردوگاه شهید باکری اسکان داده خواهند شد.

وی تصریح کرد: اردوگاه شهید باکری با ظرفیت هزار نفر ساخته می شود و کاربری آن خانوادگی است.

سرهنگ چراغی خاطرنشان کرد: مسئولیت ساخت و تجهیز اردوگاه با معاونت مهندسی سپاه شهدا است و به همین دلیل نیازمند جذب اعتبارات استانی و کشوری در راستای تجهیز آن هستیم.

دبیر قرارگاه راهیان نور آذربایجان غربی درباره اهداف ساخت اردوگاه شهید باکری گفت: با توجه به اینکه اکثر یادمان های استان متمرکز در خرمشهر و آبادان است ما در آن مسیر زائرسرا نداشتیم. حال با توجه به اینکه مسیر اهواز به آبادان اندکی طولانی بوده و خانواده ها با مشکلاتی مواجه می شوند باید تدابیر لازم برای تجهیز هرچه سریع تر این اردوگاه اندیشیده شود.

 

انتهای پیام/

تاریخ مخابره: 1394/01/09  |  زمان: ١١:٠٨  | شماره خبر: ٢٠٩٧٢٣  

 

خروج