دوشنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٥
اخبار > 6 یادمان استان آذربایجان غربی ثبت ملی شده اند/ظرفیت پذیرایی از 4 هزار زائر راهیان نور/ راهیان نور غرب و شمال غرب مغفول مانده است


مسئول سازمان اردویی و راهیان نور بسیج سپاه شهداء آذربایجان غربی :

6 یادمان استان آذربایجان غربی ثبت ملی شده اند/ظرفیت پذیرایی از 4 هزار زائر راهیان نور/ راهیان نور غرب و شمال غرب مغفول مانده است

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی گفت: هم اکنون 12 یادمان در استان وجود دارد که 6 یادمان آن ثبت ملی شده است.

   

حسنعلی چراغی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء اذربایجان غربی؛‌ گفت: هم اکنون 12 یادمان در استان وجود دارد که شش یادمان آن ثبت ملی شده و شش یادمان دیگر هنوز ثبت نشده است.

 مسئول سازمان اردویی, راهیان نور و گردشگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی ادامه داد:  یادمان های شهید بروجردی نقده، شهید ناصر کاظمی پیرانشهر، شهدای تمرچین پیرانشهر، شهدای بلفت سردشت، شهدای شیمیایی سردشت و شهدای دارساوین سردشت به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد:همچنین یادمان های شهید احمد کاظمی ارومیه، شهدای جندالله ارومیه، شهید امینی مهاباد، شهدای دارلک، شهدای دشت وزینه و خلبان شهید خالد حیدری در مهاباد به عنوان اولین شهید دفاع مقدس هنوز به ثبت نرسیده است.

 چراغی تاکید کرد: نقطه به نقطه استان آذربایجان غربی از ماکو گرفته تا سردشت و تکاب هر یک محل درگیری هایی بوده است که هر یک می تواند به عنوان یک یادمان محسوب شود.

 وی با بیان اینکه یادمان شهدای تمرچین پیرانشهر جزء پر بازدیدترین یادمان های استان است، افزود: برنامه ریزی های لازم برای بازدید زائران از یادمان های آذربایجان غربی صورت گرفته است.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی با اشاره به مکان های اسکان ثابت و متغیر استان آذربایجان غربی برای زائران، گفت:این مکان ها در مجموع ظرفیت پذیرش 4 هزار نفر را دارد که از این تعداد هزار نفر مربوط به سردشت، یک هزار و 500 نفر مهاباد, 500 نفر پیرانشهر و یک هزار نفر ارومیه است.

 چراغی اضافه کرد: از تعداد کل ظرفیت موجود یک هزار و 500 نفر مربوط به اسکان های ثابت است که 500 نفر آن در سردشت و یک هزار نفر در مهاباد اسکان داده می شود.

وی گفت: در محل اسکان مهاباد تمام خدمات رفاهی تامین شده و در سردشت نیز در حال تامین تجهیزات مورد نیاز هستیم.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی با اشاره به مغفول ماندن راهیان نور غرب و شمال غرب،افزود: در زمان هشت سال دفاع مقدس اساسی ترین و خاموش ترین جهادها در کردستان انجام شده است.

چراغی خاطرنشان کرد:امروز نیز راهیان نور در این مناطق مظلوم واقع شده است البته طبق برنامه ریزی هایی که طی سال های گذشته انجام شده است این موضوع در حال بهبود است.

 وی با بیان اینکه در سال گذشته 216 هزار نفر از یادمان های استان بازدید کردند، گفت: اردوهای راهیان نور استان بعد از ماه مبارک رمضان شروع و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی اضافه کرد: یادمان های استان در حال حاضر از لحاظ زیرساختی با مشکلاتی مواجه است که امیدواریم با همت مسئولین این مشکل برطرف شود چراکه دولت می تواند در این زمینه مثمر ثمر باشد.

چراغی با بیان اینکه استاندار آذربایجان غربی در ستاد راهیان نور شمالغرب کشور هزینه  احداث  شش یادمان استان را متقبل شده است، افزود: با اختصاص اعتبارات لازم این یادمان ها مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 انتهای پیام/

تاریخ مخابره: 1394/04/09  |  زمان: ٠٩:٥٢  | شماره خبر: ٢٢١٥٧٥  

 

خروج