دوشنبه ٠٩ اسفند ١٣٩٥
اخبار > آشنایی با شهید شاخص کشوری سال 94


آشنایی با شهید شاخص کشوری سال 94

زندگينامه دانش آموز شهيده ايران قرباني- شهيد شاخص كشوري قشر دانش آموز

   

شمه اي از نيايش شهيد...

خدايا...دلم ميخواهد نمونه و الگو باشم الگوي مقاومت در راه خدا

خدايا از تو تمنا دارم كه در همه حال با من باشي كه من در همه حال به ياد تو خواهم بود .مدد رسان كه كار و درس خواندنم ، زندگي كردنم ، هدفم و مردنم همه به خاط تو و براي تو باشد.

شهيده ايران قرباني فرزند نجف عليدر تاريخ 20/04/1345در روستاي هندلان از توابع شهرستان ميانه و در خانواده اي مذهبي ديده به جهان گشود.پس از سپري كردن دوران كودكي قدم در راه تحصيل گذاشت و با ذوق و شوق وصف ناپذير به تحصيل پرداخت و با پايان دوران ابتدايي و راهنمايي تحصيلات خود را در دبيرستان زينبيه آغاز نمود .

قلم زيبايي داشت زيبا مينوشت و زيبا قرائتشان ميكرد .اهل مطالعه و كتاب و تفكر بود و شعرها و مطالبي را كه بيان ميكرد به جان بچه ها مينشست.رابطه صميمانه اي با معلمان و دوستانش داشت و همه او را دوست داشتند.

در فعاليت هاي پرورشي دبيرستان زينبيه جز اولين ها بود . دوران نوجواني و جواني او مصادف شده بود با جنگ تحميلي ،به حال رزمندگان غبطه مي خورد برايشان مطلب مينوشت و شعر ميسرودبارها گفته بود كه ما در مدرسه هم در حال جنگ با دشمن هستيم ، ن فقط در فكر كه بلكه در عمل هم در كارهاي خير پيشتاز بود و در تمام تشييع جنازه هاي شهداي شهرش شركت ميكرد.شيفته حضرت امام (ره) بود از امام كه صحبت ميشد به وجد مي آمد و حتي اشكش سرازير ميشد.صداي اذان كه در مدرسه مي پيچيدبا شور و اشتياق در نماز جماعت حاضر ميشد.

او در روزهايي به شهادت فكر مي كردكه شهر كوچك ميانه حتي يك بار هم بمباران نشده بود اما او عاشقانه به شهادت دل بسته بوو دل دريايي ايران، بهترين ها را ميخواست و چنين با خداي خودش زمزمه ميكرد:" اي خداي مهربانم تو را به محمد و آل اوكه مردگان زنده هستند قسمت ميدهم من را نيز جزء مردگان زنده خدايا قرار بده....

سرانجام شهيده ايران قرباني به آرزوي ديرينه اش شهادت نائل ودر بمباران رژيم بعثي عراق در تاريخ 12/11/1365 در دبيرستان زينبيه ميانه ،با ديگر همكلاسي هايش آسماني و به خيل شهداي " عند ربهم يرزقون " مي پيوندد.

 

تاریخ مخابره: 1394/10/10  |  زمان: ١١:٥٢  | شماره خبر: ٢٤٣٧٩٢  

 

خروج